Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógypedagógia után konduktor...

Gyógypedagógia után konduktor szakot jelölném meg, de ma tudtam meg, hogy lesz alkalmassági :S És énekből egyáltalán nem vagyok jó. Lehet esélyes így is?

Figyelt kérdés

Hozzátenném,hogy nagyon jó tanuló vagyok..6 évig jártam színjátszóra,így a beszéddel nem lenne sok bajom,sem a tesivel..de az ének?! Nagyon nagy kizáró ok ez?

Másik kérdés..valamelyik egyetemen ma volt alkalmassági,de a neten csak júniusi időpont van..Szóval miben különbözik az elő alkalmassági a nyári időpontos alkalmasságitól?Nagy baj,ha az elő alkalmasságin nem veszek részt?És mi van,ha úgy adom be a jelentkezésem,h nem mentem alkalmasságira?


2011. jan. 14. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Az elöző alakalmassági csak próba volt, később lesz csak az igazi, a tényleges. Semmiben sem különbözik csak aki elmegy annak lesz előre egy kis rálátása.


Az ének miatt ne aggódj. Én a Pető Intézetben csináltam meg tavaly és nem vagyok egy nagy énekes típus. 20 népdalt kellett megtanulni, vissza kellett tapsolni ütemeket és ennyi volt:) Viszont ha lehet egy tanácsom.


Nekem az elő-alkalmássági amire tanár nélkül készültem nem sikerült. Nem tudom te mennyire vagy jobb vagy rosszabb nálam énekből de érdemes néhányszor elmenni ének tanárhoz. Rengeteget tud segíteni. Elve olyan dalokat választotok majd ki amik megfelelőek a te hangszínedhez, hangterjedelmedhez. Na meg a sok gyakorlás.:))


Ne aggódj, ha szívvel lélekkel ezt szeretnéd csinálni akkor úgyis sok energiát fogsz bele fektetni és sikerülni fog.


Ha még van valamilyen kérdésed, szívesen válaszolok:)


L/19

2011. jan. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elefelejtettem írni, hogyha nem mész el alkalmásságiar akkor érvénytelen a jelentkezésed. Hiába lesz meg a pontod, alkalmassági nélkül nem nyerhetsz felvételt.


-elöző voltam-

2011. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mit takar a konduktor szak????
2011. jan. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ!

Az interneten jan.20-ig van jelentkezési határidő...tehát addig kell bejelentkeznem a májusi alkalmasságira is?Mert a májusi jelentkezéshez még nincs jelentkezési határidő kiírva..

Tudnál bővebben írni a szakról? :) Melyek a főbb tantárgyak? Nyelvvizsga? Mennyire megterhelő lelkileg? És nehéz bejutni,kb. milyen érettségi kell hozzá?

köszi :)

2011. jan. 15. 09:21
 5/7 A kérdező kommentje:

uhh és még valami..Koliban vagy albérletben laksz? Tokajtól nem messze lakom,kapok a hátrányos helyzetért pontot..de nem tudom,hogy koliba mennyi az esélyem bejutni? (egy nyíregyházi ismerősöm nem kapott kolit,mert a szülők keresete nagyobb volt)A szüleim sajnos nem tudnának havi 40ezreket nekem fizetni :S

És te dolgozol valahol?

2011. jan. 15. 09:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem konduktor szakra járok, hanem tanítóra:) Oda is ugyanaz a követelmény. Engem sajnos tavaly nem vettek fel a pontok miatt pedig jó lett az érettségim is és nyelvvizsgám is volt. Mindenképpen azt tanácsolom, hogy csinálj egy emeltet valamiből és nyelvizsgázz!! Azt hiszem a magyart és a bioszt nézik konduktoron, úgyhogy valamelyikből próbáld meg szerintem:)


Igen, az alkalmasságira 20.-áig kell jelentkezni. Érdemes megnézni más szakokon is(tanító, ovó), hogy mikor lesz és majd oda is jelentkezni és elmenni ha esetleg nem sikerülne elsőnek. Bárhol megcsinálhatod az alkalmasságit minden ilyen típusú suliban elfogadják. Tehát ha neked az ELTE tanítón sikerül akkor nyert ügyed van a Petőben is.


Hogy lelkileg mennyire megterhelő az alkat kérdése. Már első félévben vannak gyakorlatok. Az egyik ismerősöm mindig poénkodik a gyerekekkel, nekem is úgy meséli mintha ez egy jó buli lenne. De vannak olyanok is akik viszont nem bírják, mert annyi szomorú mindent látnak, hogy egyszerűen képtelenek feldolgozni. Egy barátnőm ismerősének meg azért nem ment, mert nem tudta a gyerekeket emelgetni mert annyira kis törékeny.


Szóval nem tudhatod melyik típusba tartozol. Azért érdemes átgondolni. Foglalkoztál már akár pár órán keresztül mozgássérülttel? Van mozgássérült ismerősöd/barátod? Nem "félsz" tőlük? Én akkor jöttem rá, hogy én erre alkalmatlan vagyok amikor volt egy esélyegyenlőségi program és mozgássárültek csináltak egy akadálypályát az egészségeseknek, hogy tolókocsival menjenek végig. Én nem "mertem" bele ülni a székbe, mert megijedte tőle.


Én otthon lakom, szóval sajnos ilyentéren sok tanácsot nem tudok adni. Kolit akkor kaphatsz jó eséllyel ha nem túl jó a szociális, anyagi háttered. De ahogy nézem a csoporttársaim mindenkinek sikerült elhelyezkednie koliban:))


Ha van még kérdésed továbbra is szívesen válaszolok:)


L/19

2011. jan. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

3.nak én is egy tanítóképzőt fogok megjelölni.

Humán beállítottságú vagyok,már van nyelvvizsgám és emelt szintűzni fogok magyarból.Először a pszichológia,szociálpedagógia felé kacsingattam,de lemondtam róluk a magas pont,a túljelentkezések miatt.De mindenképpen olyan irányt akarok,ahol emberekkel,gyerekekkel foglalkozhatom majd :) Imádok rajzolni,sokáig jártam drámára..szerintem ez előnynek számít,de hangom az nincs :D

Igen van kapcsolatom mozgássérült emberrel,nagyimmal.Sclerosis multiplex betegsége van :S A szomszédunkban lakik,anyukám ápolja...talán tudatalatt miattuk is szeretnék ilyen pályáján elhelyezkedni,hiszen naponta átélem,milyen nagy segítség lenne anyumnak egy szakképzett ember..

2011. jan. 15. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!