Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány százalékban...

Szerintetek hány százalékban alapozzak a duplázásra?

Figyelt kérdés

idén érettségizem,és sok osztálytársam stabilan és megingathatatlanul eleve úgy készül,hogy duplázik..

ami engem illet,eddig nem fért a fejembe a gondolat,hogy hogyan apellálhatnak egy ilyen esetleges dologra..

de ahogyan az érettségi dátuma vészesen közeleg és számba vettem a saját esélyeimet,tudom hogy valószínűleg nekem se lesz más esélyem..nem mintha eddig nem lenne meg a max pontom,de félek hogy az érettségiket el fogom cseszni,mert irodalom/töriből szar a tanár,matekból meg nem vagyok pro annyira..

egyébként orvosira készülök és ha mostantól reggeltől estig a faktos tárgyaimra koncentrálok(így tervezem) akkor se maradna időm másra..


mit gondoltok arról,ha tényleg felteszek mindent egy lapra;és betanulok mindent és ráhajtok akkor felvesznek vagy lehet h az izgalom hatása alatt nem sikerül majd tudásomhoz mérten teljesíteni?

bízzak a duplázásban vagy ne?

szerintetek?


2011. jan. 16. 23:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Fogadd meg a tanácsom és ne alapozz a duplázásra. Ha jók voltak a tavalyi jegyeid, és jók lesznek az idei jegyeid is, akkor nem lesz semmi probléma. Gondolom bioszból emeltezel. Arra nagyon hajts rá, de ne hidd azt, hogy ha mindent megtanulsz, akkor kiemelkedően meg tudod írni. A biosz emelt nem annyira egyszerű. A tudás mellett nagyon fontos a logika is, és az hogy átlásd a dolgokat. Én is bioszból emelteztem. Nagyon sokat tanultam rá, de ígyis százalékban ez lett a legrosszabb (80%). Utáltam a törit és az irodalmat, és azt hittem, hogy rongy érettségit fogok belőlük írni, de mégis sikerült mindkettő 90 % felettire. Azt tanácsolom, hogy készülj ezekre a tárgyakra is. A neten fent van a töri középszintű tematika is. Nem sok az az anyag ami valóban kell az érettségire, pár nap alatt megtanulható. Magyarból meg jóformán fogalmazni és szövegértelmezést kell gyakorolni. Hidd el ez így is kevesebb energiabefektetés, és ígyis úgyis jól jösz ki belőle. Ha netalán elrontod a bioszt vagy a kémiát, ott lesz mellette a mentőöv. Nyelvvizsgád van?

Sok sikert és kitartást!

2011. jan. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is orvosira készülök, tavaly nem alapoztam a duplázásra...most már bánom, itthon ülök és idén duplázok.
2011. jan. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne alapozz a duplázásra. Ilyenkor még azt hiszed, hogy huu de nehéz egy középszintű, de utólag nevetségesnek fog tűnni.

Egyáltalán nem nehéz 90% feletti eredményeket csinálni, főleg, ha mindenből ötös vagy. És ha vmi rosszabbul is sikerül picit, akkor sem húzza le annyira az átlagot.

A duplázás kockázatos:/

2011. jan. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én is duplázásra készültem annak idején. matek, kémia, biosz hármasból duplázhattam a legjobb kettőt. így még az is benne volt, hogy ha az egyik nem sikerül jó, akkor ott a másik kettő. magyart meg törit magasról leszartam, egyetlen percet se készültem rájuk. én nagyon megérte így csinálnom, mert könnyedén bejutottam az egyetemre és az ott szükséges tárgyakhoz elég jó alapjaim voltak.
2011. jan. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én tavasszal érettségiztem, most orvosis vagyok, és azt tanácsolom, hogy nem érdemes a duplázásra alapozni. Tavasszal például hihetetlenül bekeményítették a biológia emeltet, az országos átlag 40-50% körül volt (nekem is ez lett az egyik legrosszabb, 85%, a kémiával együtt, mert ott meg elnéztem egy 12 pontos feladatot...). A magyar érettségi a legkönnyebb, gyakorlatilag nem készültem rá semmit, mert csak szövegértés/fogalmazás. A történelem sem nehezebb, mert az atlaszban, és a forrásokban minden benne van... A csoporttársaim közül senki sem jött duplázással.
2011. jan. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem olvastam a válaszokat, de én saját tapasztalatomból kiindulva nem alapoznék a duplázásra. Én is megvoltam győződve, hogy az lesz, mert azzal jobban járok, aztán amikor kezembe kaptam a matek érettségi feladatsort koppantam. Örültem hogy meglett a 4-es, a tervezetthez képest 30%-kal lemaradtam! Iszonyat ki voltam bukva, de szerencsére még nem volt késő a többi tantárgyból kihozni szóbelin a legtöbbet! Gazdaságra akartam menni, oda már ez sem volt eléd, de így utólag már nem bánom! Ne tegyél fel mindent egy lapra, mert kitudja milyen feladatokat kapsz, és meglátod ha erre alapozol és nem jön össze, iszonyatosan csalódott és elkeseredett leszel!
2011. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a nagyon készséges válaszokat:)

Még egy kérdés ami kicsit offolás lesz:p : akik orvosira akartok menni,ti mennyit tanultok?vagy akit már felvettek;mennyit készültetek biosz emeltre kémia középre kb napi lebontásban?:)

2011. jan. 17. 17:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Személy szerint a biosz emeltre egy évet, de minden nap kb fél órát (érettségi közeledtével 1-2 órát naponta), a kémia középre meg januárban kezdtem el készülni, minden nap fél-1-2 órát, és a nulláról elég szépen felhoztam magam :)
2011. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ügyes vagy!:) hány százalékok lettek?:)
2011. jan. 17. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!