Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha felvesznek egyetemre,...

Ha felvesznek egyetemre, akkor kötelező oda beíratkozni, ha már egyszer felvettek?

Figyelt kérdés

Kítünő tanuló vagyok,ha az érettségim jól sikerül,akkor olyan 400 pontom lesz. Mindenki szeretné,ha tovább tanulnék,viszont engem nem nagyon vonz az ilyesmi. Még nem döntöttem el mit szeretnék. Ha beadom a jelentkezésem,és felvesznek,de úgy döntök inkább mégis mást szeretnék,akkor nem muszály az adott intézménybe beiratkozni,ugye?

Köszönöm a válaszokat


2011. febr. 6. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha felvesznek, meg nem kotelezo beiratkozni. Velemenyem szerint azonban addig ne is jelentkezz sehova, mig nem tudod hogy mire szeretnel menni, mivel akkor talan feleslegesen elveszed a helyet olyanoktol akik tenyleg arra a szakra szeretnenek menni. Ha nagyon nem akarsz tovabbtanulni, akkor inkabb menj el dolgozni, kulfoldon bebiszitterkedni vagy barmi, hatha utana jobban letisztul hogy mivel szeretnel majd kesobb foglalkozni.Ne azert menj egyetemre mert masok mondjak, hanem azert mert erdekel maga a szak es boviteni akarod a tudasodat. Sok sikert!
2011. febr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a kérdésre a válasz: nem kötelező beiratkozni.


előzőnek: itt már a 21:45 kommentben leírtam, miért hülyeség ez az elveszik a helyet másoktól duma:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

2011. febr. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elozonek: Meg ha konkretan nem is veszi el masok elol a helyet, de ugy gondolom, hogy rontja az oktatas minoseget es kornyezetet az, hogy csomoan nem is azert jelentkeznek egy szakra mert erdekli oket, hanem mert a szulie rabeszeltek vagy nincs jobb dolguk. Es az ilyesmi elegge letudja huzni az egesz szakot, sot az egesz sulit. Sokaig pl a Kodolanyi volt egy olyan fosuli, amirol soknak az volt a velemenye, hogy oda barkit felvesznek es hogy az ott szerzett diplomanak eleg rossz minosege van (pedig nyilvan ez nem teljesen igy van.)

Nem kell mindenkinek feltetlenul tovabbtanulni, es ha meg nem is erdekel, akkor meg plane minek?

A kerdezonek azt javaslom, hogy inkabb nezzen utana hogy milyen munkalehetosegek vannak itthon es kulfoldon, beszelje meg a szulivel, dolgozzon, es ha esetleg par ev mulva ugy dont hogy megis akar egyetemre menni, meg nincs semmi veszve.

2011. febr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!