Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nulla tudással lehetetlen...

Nulla tudással lehetetlen megcsinálni hármasra a történelem érettségit?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek. Van már előrehozottam németből érettségim, német nyelvvizsgám, idén ha összejön, meg lesz az angol nyelvvizsga is. Idén előrehozottan érettségizek majd infóból, ami nem lenne muszáj, de elég jól megy és a tanár szerint érdemes megpróbálni mert nekem azt is beleszámíthatják. Emellett érettségizek jövőre a kötelezőkön kívül kémiából középszinten és biológiából emelten. Utána szeretnék biológia alapszakra menni. A baj nem is ezekkel a tantárgyakkal van, hanem a törivel. Az oké, hogy nem felvételi tárgy, de félek megbukok az érettségin. Számokat sosem tudtam megjegyezni, még a legalapvetőbbeket sem (ez nyelvnél is probléma hogy nem tudom a számokat folyékonyan fordítani). Hiába próbálom tanulni, keverek mindent, a királyok neveit, nem tudom kihez mi kapcsolódik. Ha egy dogát meg is tudok írni jóra, egy hét alatt elfelejtem, úgy hogy volt sok tanulás mögötte. Igazából utálom ezt a tantárgyat, tavaly 2-es voltam, idén azért vagyok 4-es mert egy kezdő tanárt kaptunk aki nem tanít semmit. Viszont érettségire sem készít fel, sőt azt sem tudja hogy mi a követelmény. Így persze tételt meg semmit nem dolgozunk ki. Meg ami azt illeti arról sincs fogalmunk sem hogy milyen témakörök vannak, hogy épül fel egy történelem érettségi, stb... A múltkori dogába kérésre tett szövegelemzést, ami mindenkinek olyan rossz lett, hogy be sem írta azt a jegyet. Félek meg fogok bukni érettségin :(
2011. febr. 6. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

biztos, hogy nem fogsz megbukni, használhatod az atlaszt, már abból meg lehet csinálni 3asra.

Benne van az összes csata, király, minden évszám.

2011. febr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Középszinten írásbelin és szóbelin is használhatsz történelmi atlaszt, abban van kronológia is. Az írásbeli nagyrészt szövegértés, szóbelin a tétel mellé szintén kapsz forrást. Ha rendesen figyeltél a négy év alatt, és amúgy értelmes vagy, olyan nagy gondok nem lehetnek, hogy egy kettest vagy hármast ne lehessen összekaparni.
2011. febr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A középszintű töri érettségi olyan, mint egy szövegértés. Mindent térképről meg forrásból kell kiolvasni. A szóbelire kell tanulni, de ha az évszámok nem mennek, attól még meglehet a hármas. De ez nem jelenti azt, hogy szard le és ne tanulj, törekedj a jobbra.
2011. febr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

akár hiszed akár nem ugyanebben a helyzetben vagyok :D neke is előrehozott a németem, felsőfokú is megvan,angolból is készülök,minden megy kivéve a töri. ugyanolyan gyökér vagyok hozzá mint ezek szerint te (bocsánat).

én 5ös vagyok töriből de félévente 2 leckét tanulok meg abból lefelelek és békén hagy a tanár. 1 hét múlva azt sem tudom mi volt a tananyag része..

remélem jövőre mind kettőnknek sikerül,és nem ez fogja lehúzni az egyetemi pontokat :)

sok sikert ;)

2011. febr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Hát ha nem vagy sík hülye, akkor tuti nem fogsz megbukni.

Szinte csak szövegértés az egész. Még ötöst is össze tudsz hozni, ha egy kicsi gondolkodsz, meg érettségi előtt egyszer átolvasod a törikönyveket.

2011. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most kissé megnyugodtam. :)
2011. febr. 6. 23:01
 7/8 Bakos G. Bence válasza:
Na hogy sikerült? :)
2017. máj. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tényleg nem volt miért aggódni.:) kb 70% körülivel lett 4-es.
2017. máj. 9. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!