Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jól értelmezem, hogy a félárva...

Jól értelmezem, hogy a félárva jogosult az egyetemen szociális támogatásra, de a felvételi jelentkezéskor nem számít hátrányos helyzetűnek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 07:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól. A félárvaság magán nem indokolja az előnyben részesítést.
2011. febr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
idéntől már szoctámra se jogosult alapból. én is az vagyok és most nem is kaptam meg. nekünk is el kell érni a minimum pontot viszont, ha elértük, akkor viszont mi nem kaphatunk 11ezernél kevesebbet. régi szép időkben, csak azt kellett igazolni, hogy félárva vagy és már perkálták is a zsetont...
2011. febr. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És akkor az 1 főre jutó jövedelemhez van kötve? Én anyukámtól 120 km-re megyek tanulni, nem azért, hogy ne legyek otthon, hanem azért, mert csak olyan messze tanulhatom azt, amit szeretnék. Ha tudsz, válaszolj részletesen légy szíves.
2011. febr. 11. 20:22
 4/4 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: gondolom vágod a rendszert, hogy szoctámért pályázatot kell beadnod és a szociális helyzeted alapján pontoznak téged. sok tényezőt vesznek figyelembe, egy főre jutó havi lóvé, elvált szülők, eltartott tesók száma, lakhely és egyetem távolsága... minden egyetemen más a pontozás.
2011. febr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!