Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogot szeretnék tanulni, de...

Jogot szeretnék tanulni, de nem feltétlen ügyvéd szeretnék majd lenni. Pl, van-e valami ilyen irány, ami mondjuk a tanulók jogaival foglalkozik, vagy így az oktatáshoz bármiféle köze van?

Figyelt kérdés
Az ilyen város rendezéses dolgok is érdekelnek, olvastam valahol, hogy vnanak olyan egyetemek, ahol a sim city 4-el oktatnak. Mo-n van olyan egyetem, ahol így a városrendezés, urbanisztikát lehet tanulni?
2011. febr. 16. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát jogi egyetemen nem fogsz Sim City 4-el tanulni, az tuti. :)

Ugyanakkor az egyetem alatt nem kell szakosodni, úgyhogy bármi lehet belőled, amit csak szeretnél. El kell végezni az öt évet, és utána olyan állást keresni, ahol a számodra szimpatikus területen dolgozhatsz tovább, esetleg az ott szükséges szakvizsgákra fel tudsz készülni.

A fő kérdésedre első példának az oktatási minisztérium jut eszembe, de rengeteg más lehetőség is van, ahova jogászként, ilyen érdeklődéssel el lehetne menni. Tanulók jogaival, vagy általánosan emberi jogokkal többféle szervezet is foglalkozik, általában ezeknél is keresnek jogászokat (is).

2011. febr. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm. a sim city-s téma is érdekel azzal nem jogot szeretnék tanulni:D
2011. febr. 17. 13:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Urbanisztikat pl az epiteszmernoki szakon belul lehet tanulni. De nem hinnem hogy sim city 4-el oktatnak.

Jogon belul, mint ahogy az elozo irta, lehet pl az Oktatasi miniszteriumban is dolgozni..

2011. febr. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2011. febr. 19. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!