Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne bukjak...

Mit tegyek, hogy ne bukjak meg magyar érettségin?

Figyelt kérdés
Orvosira szeretnék menni, előrehozott biológia emelt 97%-os lett, kémia közép 98%-os. A magyar az a tantárgy, amit az elmúlt 3 és fél év során magasról lexartam, szinte semennyi kötelezőt nem olvastam el, minden órán elaludtam. A tanár úr mondhatni kifejezetten utál. Szerintetek hogy készüljek fel, hogy azért legalább a 2-es meglegyen? Helyesírásom elég jó, amúgy sok könyvet szoktam olvasni...
2011. febr. 16. 14:45
1 2
 1/12 anonim válasza:

Tanulj!

Nem nehéz, gyakorolni kell rá. Az előző évi érettségiket kell megoldanod, és nagy csinálgatni kell, hanem megcsinálni...ennyi...

2011. febr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A magyar az a tárgy, amin nem lehet megbukni a mostani érettségi szerint, vagy legalábbis elég nagy pancsernak kell hozzá lenni. Én tavaly érettségiztem, én is rühelltem, neten elolvastam hogy kell novellát elemezni, a szempontokat megjegyeztem, így az írásbeli egész jó lett. A szóbelire meg a tételeket ki kell dolgozni, vagy elkéred vmelyik osztálytársadtól, és meg kell őket tanulni. Ha ment a biosz tanulás, szerintem ez se fog nagy fejtörést okozni.

Üdv

2011. febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kösz, de a probléma ott van,hogy a fogalmazást nem tudom magamnak leellenőrizni. A tanáromat meg erre nem kérhetem meg, ugyanis eléggé utál...
2011. febr. 16. 14:57
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha a tanárod ismer és kedvel, akkor a szóbelin simán átmész. Az írásbelire meg én egy betűt se tanultam. Értőolvasás az egész, ha az írott szövegek értelmezésével nincs gondod, akkor simán lehet jobb is, mint kettes.
2011. febr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Biológia és a magyar irodalom tantárgyak között irtó nagy a különbség. A biológia tananyag sokszorosa a magyarnak és törinek együtt véve,mégis amikor tanulom a bioszt, érezni annak a logikáját és gyönyörködtető racionalitását. Amikor magyart tanulok, csak azon jár az agyam, hogy mi a francnak kell ez a sok értelmetlen fa$zság, aminek értelme és haszna egyaránt nulla...
2011. febr. 16. 15:01
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne b@ssz már fel:D Ha a biosz emeltet meg tudtad írni 97%-ra, a kémia közepet meg 98%-ra, nehogy már a magyaron vérezz el, mert komolyan mondom kiröhöglek:D

Belenéztél már egy magyar érettségibe? Az egész csak SZÖVEGÉRTÉS. Semmi konkrétumot nem kell hozzá tudni. SEMMIT:D

Azért szerintem egy ilyen jó biosz emelt már feltételezi azt, hogy képes vagy szöveget értelmezni...mert néha biosz emelten is szükség van rá.

Még a diszgráfiás ismerősömnek is 3-as lett a magyar érettségije:D

Bocs, hogy kicsit nyers voltam, de ilyenen aggódni...:DD

2011. febr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok, ezek nagyon szép eredmények :) Én örültem, hogy tavaly tavasszal a biosz emelt, és a kémia közép is 85%-os lett :D Bár én a rendes érettségikkel együtt csináltam. Nos, azt tudom tanácsolni, hogy nézegesd az előző évek feladatait, az írásbeli csak szövegértelmezés, meg fogalmazás. Ha megjegyzed pl. a novellaelemzés szabályait, akkor simán meg van a 3-as. Ha a tanár direkt lerontja, akkor kérhetsz független felülvizsgálatot. A tanárnak nem érdeke, hogy megbukj érettségin, mert akkor újra kell menned, tehát feladatot ad magának. A szóbelire meg csak olvasd el a tételeket, és meg is van a min. 3-as. Ne félj, nagyon butának kell lenni, hogy megbukj rajta! Jó tanácsom még, hogy tanulgasd a kémia emelt anyagát is, mert gyakorlatilag ugyanaz az első féléves orvosi kémia.

Üdv: Egy elsőéves SOTE ÁOK-s :)

2011. febr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Olvasni és írni nem árt hozzá. De vannak olyanok,akik nem rendelkeznek eme hatalmas tudással,és mégis átmennek.
2011. febr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatásokat!

Szóval röviden, azt érdemes tennem, hogy utánanézek a novellaelemzés alavető szabályainak, azt ha jól betanulom és alkalmazom semmi más lexikai tudáshiány nem gátolhat abban, hogy átmenjek?

2011. febr. 16. 20:06
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként, én is SOTE-s leszek, (ha meg nem bukok magyarból...)
2011. febr. 16. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!