Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a feladata egy energetikai...

Mi a feladata egy energetikai mérnöknek? Milyen szakra kell menni egyetemen?

Figyelt kérdés

Már többen is tettek fel ilyen kérdést, de nem írtak túl kimerítő válaszokat.

Szóval a kérdésem, hogy mit kell ott pontosan csinálni? Van külön energetikai mérnöki szak, vagy gépészmérnökin kell tanulni? Ott pontosan mi folyik? Miről tanulnak? Kell a jó kézügyesség? Milyen érettségit várnak el? Miből kéne emelt szintűt tenni?


2011. febr. 20. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A BME és a Miskolci Egyetem gépészmérnöki karán van külön energetikai mérnök alapszak, tehát ha ilyen mérnök akarsz lenni, akkor ezekre érdemes jelentkezned. Én személy szerint a BME-t ajánlom, sokkal többet ér az ott szerzett diploma.


A matek érettségi kötelező a felvételhez, mellé kell még választani az alábbiak közül: biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. szakmai előkészítő tárgy.

Egyiknek sem kell kötelezően emeltnek lennie, viszont a ponthatár tavaly 408 volt a BME-n, tehát egy emeltet érdemes tenni. Az ME-n csak 268 volt, de oda szerintem nem érdemes menni.


Konkrétan én sem tudom, mit is csinálhat egy ilyen mérnök, van egy távolabbi ismerősöm, aki ezt tanulja a BME-n, ha gondolod, kérek tőle személyes tapasztalatokat, de addig is olvasd el a hivatalos leírást:

[link]

2011. febr. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt bme-n a gépészkaron belül van külön energetikai mérnök szak. Kézügyesség nem kell. Fizika vagy kémia érettségit érdemes sztem csinálni, emeltet is ezekből vagy matekból. Én másik szakra járok uh konkrét tapasztalatom nincs, de itt sokminden le van írva:


[link]


A tanterv és a képzési tájékoztató ami sztem érdekelhet.

2011. febr. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél!

Még, ha érdeklődsz az ismerősödnél esetleg, arra lennék kíváncsi, hogy ha kémiából nem vagyok túl jó, attól még van esélyem a bejutásra? (Fizikát választanék.) Igazából, ha csak egy része kell, akkor azt meg tudom tanulni, de az egészből érettségit biztos, hogy nem teszek.

És még annyi, hogy az építészmérnöki felvételinek van olyan része, hogy nagyon kell tudni rajzolni és, hogy itt olyan nincsen?

2011. febr. 21. 15:20
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kémia annyira nem fontos, de ugye nem árt ha abból is megvannak az alapok. A felvételinél nincs rajzalkalmassági, és az egyetemen sem fogsz túl sokat rajzolni. Vagy ha mégis kell, tehetség nem kell hozzá.
2011. febr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!