Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A matematikában hol, és...

A matematikában hol, és milyen kikötésekre kell figyelni? (egyenlet. )

Figyelt kérdés

Légyszíves csak normális válaszokat adjatok, nem vagyok kíváncsi a "használd a google-t" (nincs konkrét ilyen találat), a "matekkönyv???" és a "ha ilyen hülye vagy...." kezdetű kommentekre.


Törteknél nyilván nevezőben 0 nem állhat. Gyök alatt 0 vagy annál nagyobb szám kell álljon.. Na meg a logaritmus. De most más nem jut az eszembe, pedig nagy szükségem lenne rá, nemsoká szintvizsga egyenletekből, és ahhoz ez kéne. Nagyon köszönöm annak, aki megpróbál segíteni!


2011. febr. 23. 09:37
 1/10 anonim válasza:
43%

Megpróbálhatok segíteni, de kérlek legalább témakört írj!

Egyébként a 4jegyűben nagyon szépen össze vannak szedve az azonosságok!:)

2011. febr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Azért ezt nézd át, a bal oldalon tudod kiválasztani, hogy mi érdekel!

[link]

Ha ezután is konkrét segítség kell, csak szólj nyugodtan!

Sok sikert! :)

2011. febr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez a baj, hogy témakört én sem tudok, annyit mondott a tanár, hogy a hét végén egyenletekből írok..

(súlyos betegség miatt nem jártam suliba egy ideig, és még nem is fogok, viszont be kell menjek a vizsgákra..)


Nekem ennyi jutott eszembe, de biztos sok hely van még, ahol kikötést kell tenni. Ha valami eszedbe jut, és leírod, akkor nagyon köszönöm :)

2011. febr. 23. 10:18
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a linket, körbenézek :)
2011. febr. 23. 10:19
 5/10 anonim válasza:
43%
Az is segítene, ha leírnád hogy hányadikos vagy? Hányadfokú, hány ismeretlenes egyenleteket tanultál utoljára. Tudsz példát írni? Most hétvége? Jaj!!
2011. febr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
43%

Nézdcsak! Ha nem is ez a fajta, de itt találsz magadnak valamit, az tuti! [link]

Aztán szólj, hogy mi lett!:)

Sok sikert!

2011. febr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kikötést olyankor kell írni, ha a kifejezésedben olyan művelet áll, amit nem lehet minden számon elvégezni. Valóban ilyen a tört, ha a nevezőjében van ismeretlen, a négyzetgyök (vagy párosodik gyök)- a páratlan gyökkitevőre nem kell kikötés, mert ott negatív számból is elvégezhető a gyökvonás-, a logaritmus, valamint a szögfüggvények esetében a tg és ctg, mert ugyebár azok sem értelmezettek az egész valós számokon.

Illetve négyzetgyökvonásnál a gyökvonás eredménye is nagyobb egyenlő 0 kell legyen.

Azt hiszem más nincs, ami középiskolában kell.

2011. febr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha olyan függvényt alkalmazol az egyenletre, ami nem monoton, akkor a végén ki kell szűrni a hamis gyököket. Ilyen például a négyzetre emelés.
2011. febr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, sokat segítettetek, bár eléggé mixelt volt a megbeszéltek ellenére, de legalább erre a részre fel tudtam készülni.
2011. febr. 27. 23:16
 10/10 anonim válasza:
:)!
2011. febr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!