Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kihagyták a magyar kérdéseket....

Kihagyták a magyar kérdéseket. Mi van ilyenkor?

Figyelt kérdés
Most voltam szóbelizni.10 pont magyar,10 pont matek kérdést írtak hogy lesz benne, magyar viszont egyáltalán nem volt, kihagyták, nem tudom miért. Arra szerintetek én akkor megkapom a 10 pontot? 43 pontos lett az írásbelim, viszont olyan hibákkal, amire nem tudnak "rákérdezni", de másoktól se azt kérdeztek, amit rontottak, hanem tananyagot.
2011. febr. 25. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
nem lehetne értelmesen?
2011. febr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat,akkor megpróbálom érthetőbben.Középiskolába készülök,ahova kötelező a központi írásbeli megírása,itt magyarból 43 pontot szereztem.Mondták,hogy a szóbelin kérdezhetik azt,amit itt elrontottam,de én nem hibáztam olyanokat amire rá tudtak volna kérdezni,pl olyan hibáim voltak hogy a fogalmazásba nem írtam bekezdéseket,ilyesmi.Le volt írva a tájékoztatóban,hogy a szóbelin 10 pontos matek és magyar kérdések lesznek.A matek meg volt,meg a kommunikációs képességeket felmérő is(ami 30 pont lehet max.) viszont a magyart kihagyták,abból egyszerűen nem kérdeztek.
2011. febr. 25. 22:16
 3/4 anonim ***** válasza:

látni kellene, hogy pontosan mit írtak a tájékoztatóban (elvileg kellene lennie), de az elmondásod alapján a következőere tippelek:


nagatív pontozásos a felvételi.

ezt azt jelenti, hogy az ember nem részfeladatokért kap plussz pontokat, hanem a hibákért minuszokat. azaz amikor javítják a feladatot, akkor a lehetséges max. pontszámból minden egyes hibánál, vagy hibacsoportnál amit találnak, levonnak valamennyi pontot. ebből lesz a pontszámod.


a szóbelin nem további pontokat lehet szerezni, hanem max. adott mennyiségű hibapontot lehet kijavítani. tehát ha mondjuk 100 pont a magyaron elérhető pontszám, akkor akár te ezt a 100 pontot már az írásbelin is megkaphatod. ha nem szerzel ennyit, akkor a szóbelin lehet javítani. de mivel hibapontokat kapsz, ezért tudják, hogy milyen hibákat vétettél és ha olyanok a hibák, amiket nem lehet szóban kijavítani, akkor nem tudod javítani őket.

tehát, ha pl. azt a feladatot kapod, hogy írj fogalmazást Petőfi szerepéről a márc. 15-ös forradalomban és te mondjuk azt írod, hogy a Parlament elött szavalta a Nemzeti Dalt, az nyilván pontlevonás. erre rá tudnak kérdezni a szóbelin és ha jól válaszolsz, akkor valamennxyi hibapontot lehúznak tőled. de ha azért vonnak le pontot, mert ronda helyesírási hibát vétesz, arra nem tudnak rákérdezni, azt nem tudod kijavítani.


szerintem ezért nem kérdeztek magyarból.


de mindenképpen elő kellene kaparni az írásos tájékoztatót, mert az számít, hogy abban mi van leírva és nem nem az, amit valaki valamikor mondott, és tüzetesen át kell olvasni, mert ha azt írják, külön pontszám van a szóbelire és téged nem kérdeztek, akkor akkor még mielött nekiállnának eredményt hírdetni, rájuk kell szólni.


ezt egyébként már ott helyben meg kellett volna tenni. az ilyen dolgokat nem szabad annyiban hagyni.

2011. febr. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A szóbeli meghallgatás beszámítása:

A szóbeli meghallgatás során feltett magyar nyelvi és magyar irodalmi kérdésekre adott válaszokkal maximálisan 10 pont szerezhető. A szóbeli meghallgatás során feltett matematikai kérdésekre adott válaszokkal maximálisan 10 pont szerezhető. A tanuló érdeklődési körét, személyiségét, kommunikációs képességét feltérképező beszélgetés nyomán maximálisan 30 pont szerezhető.



Ezt írták.3 tanár volt benn,egy matek,az igazgató,meg még egy aki csak az ellenőrzőmet kérte el.Mindenkinek úgy volt,hogy az igazgatóval kellett beszélgetni először,utána ő tett fel magyar kérdéseket,majd jött a matek.Én beszélgettem az igazgatóval,aztán mondta hogy látja mindig kitűnő voltam nem is nyüstölne tovább,nézzük a matekot.

2011. febr. 26. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!