Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak meg 16 oldal...

Hogy tanuljak meg 16 oldal történelmet egy nap alatt?

Figyelt kérdés
Hétfőn írok belőle, pótló dolgozatot, de képtelen voltam eddig tanulni, egy nap alatt be tudom vágni, ha odaülök+ma este is tanulnék hozzá 4-5 oldalt
2011. febr. 26. 18:06
 1/10 anonim válasza:
25%

Elöször is kapcsold ki a gépet mert az csak zavar.(tapasztalat-csak vmit megnézek elolvasok blabla...)Csak arra figyelj amit csinállsz tanulj meg 4-5 oldalt és addig olvasgasd még nem mész aludni.reggel mond vissza és haladj tovább.

Nem sértésből de soha nem értettem azokat akik nem tudták megtanulni a történelmet.Mi azon nehéz?Mese habbal.Van benne 2-3 dátum meg pár név aztán a többi csak körítés.

2011. febr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
NNem tudom, mi a nehéz benne, de nem szeretem, jobban kedvelem a reál tárgyakat, am meg nagyon megkövetelik nálunk a törit, szval rendesen be kell vágni a jegyzetet...
2011. febr. 26. 18:20
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Miért voltál képtelen tanulni? Túl sokáig voltál itt a gyakorin?

Az első,hogy kikapcsolod a netet,és a tévét.

Majd leülsz a könyvvel és hangosan elolvasod amit kell.Majd kiírod a lényeget belőle.Majd újra elolvasod hangosan amit kell,Ha valamit nem értesz akkor olvass utána.Majd fog az egész témát és másold át egy papírra.(ha leírod,így is egyre több adat rögzül az agyadban) Majd olvasd el újra.Csukd be a könyvet,és próbáld elmondani,hogy eddig mit olvastál,mit írtál le.Érdemes a dátumokat pontosan megtanulni..Minél többször elolvasod,és utána csukott könyvet magadtól,emlékezetből elmondod,annál több minden jut eszedbe..Estére már tudni is fogod az anyagot,és mivel nem magoltad,így mindenre emlékezni fogsz dolgozat íráskor is.

De ha a neten lógsz,akkor az évszámok sem maradnak meg...Ez pedig avval jár,hogy karót kapsz..

2011. febr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
második vagyok.Amíg itt a gyakorin szórakozol már rég megtanulhattad volna..A világ legjobb tantárgya a történelem..Sőt.ha dolgozatírásnál az adott kérdésre amire választ adsz és írsz még pár érdekes esetet ami a történelem könyvekben nincs benne,már garantált az ötös..Tapasztalat..Mindig kitűnő tanuló voltam töriből..
2011. febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgasd el kétszer háromszor, készíts belőle kis jegyzetet a főbb pontokkal, évszámokkal.


Amúgy örülj, hogy csak 16 oldal és nem 160 ;)

2011. febr. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van. Nem szabad gépezni, ülj neki, olvass el egy leckét egyszerre gondold végig miről is szólt, jegyzeteld ki és szűrd le még egyszer a lényeget, nem kell ilyenkor a nagy sablonos kör duma amit a felelésben vagy a dogában használsz. Pl. Jöttek a tatárok körbe zárták őket, a magyarok jól megszívták, mert a (tábor alaprajz miatt) simán körbe zárták őket... Muhi csata. Én kb így tanulom meg aztán doga/felelés szépen átfogalmazon, hogy publikus legyen és szép körmondat és kész. Jah meg annyiszor írd le a vázlatokat amennyiszer tudod lehetőleg másodjára harmadjára fejből.
2011. febr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hibátlan ötös dolgozatot írtam... ennyi
2011. márc. 3. 21:46
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
persze..kamu
2011. márc. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok az ötöshöz!Én ma 10kor kezdtem tanulni a 11 oldalas anyagot,szintén töriből,és 2kor már írtam a fölmérőt.A mi tanárunk is elég szigorú,gondolom majd 4est kapok.
2011. márc. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Dehogy kamuu, bár megjegyzem a doga elég könnyű volt.

De akkor is büszkeséggel tölt el:D

2011. márc. 12. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!