Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme magyar egyetemen...

Van értelme magyar egyetemen angolul hallgatni a szakot?

Figyelt kérdés

Szóval pl. a Corvinuson van olyan, hogy nemzetközi gazdálkodás angol nyelven.


Van értelme erre jelentkezni vagy inkább ugyanerre a szakra, csak magyarul?


2011. márc. 1. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ugyan erre a szakra jelentkeztem, csak a BGF-en, mert ott két diplomás a képzés, és a ponthatár is barátságosabb:) A gazdasági tárgyakat nagyon szeretem, azért jelentkeztem ide, az angol gazdasági szaknyelvet pedig nagy előny lenne megtanulni, munkánál biztos, hogy előny. Még lehet, hogy az elhelyezkedés is könnyebb. A hátránya a nyelvi hozzájárulás, amit félévente kell fizetni, bár ez a jövőben tuti, hogy meg fog térülni, de ugye nem Magyarországon... A másik indok amiért ide jelentkeztem, hogy minden vágyam, hogy külföldön dolgozzak és ez nagy segítség lenne hozzá:)

19/L

2011. márc. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 indok azonnal az eszembe jut:


1. Külföldi munkavállalás.


2. Ha valaki Magyarországon marad akkor is hasznos, mert a komolyabb álláshirdetések mindegyikében szerepel a "folyékony angol nyelvtudás" kitétel, és ehhez nem nyelvvizsgát kérnek, hanem élőben letesztelik a munkavállalót. És ha nem teljesíti a szintet, akkor hiába végzett summa cum laude az egyetemen, de nem fogják felvenni.

2011. márc. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
van értelme,persze ehhez nagyon jól beszélő tanár kell,ami egyetemeken elég kevés ma nálunk,én hallgattam közgázt angolul,de fájt a fülem a tanár kiejtésétől
2011. márc. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs értelme.. még ha nem kerülne ennyibe, akkor talán.

Hallottam olyan helyekről, ahol a tanárok nem is tudnak rendesen angolul...

Ennyi pénz nélkül is meglehet tanulni angolul.. leülsz, megnézel egy filmet vagy elolvasol egy könyvet angolul.. ugyanaz mint ha egyetemen tanulnád az angolt.

Külföldi munkavállalásnál senkit nem fog érdekelni, hogy milyen nyelven tanultál.. az ilyen kettős diplomák meg általában tök nagy kamuk, mégis milyen az az egyetem aki odaadja a diplomáját olyannak aki nem is járt arra az egyetemre? Ezek általában ilyen nevenincs egyetemekről való diplomák, szóval szerintem ez se nagy szám..


Persze ha van pénzed fizetni rá, akkor menj angolra. Biztos jobb angolul tanulni ha szereted az angolt.

2011. júl. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!