Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek aki bal kezes...

Szerintetek aki bal kezes nehezebben tanulja meg a KRESZ-útkereszteződéssel, és az általános közlekedéssel kapcsolatos szabályait (ami ugye a jobb kéz szabályra épűl)?

Figyelt kérdés

Magam is bal kezes vagyok...most csinálom a KRESZt és 6.ra sem sikerült (na nár hogy a 3 pontosaknál vérzek el), persze az ismerősi körömben mindenki meséli hogy "jajj ő egy nap alatt megtanulta, vagy 3 nap alatt" és feszítenek vele mint pók a lucernásban. Nekem egyszerűen nagyon nehéz elképzelni az olyan forgalmi helyzeteket, amik a jobb kezes szabályokra épülnek és abból indulnak, ki és emiatt egyszerűen nem tudom összerakni az agyamban a "több szereplős" szabályokat. Azt szeretném kérdezni, hogy ez más bal kezessel is így volt, vagy csak én vagyok ennyire "különleges eset" vagy épp rosszul tanulom az egészet, mert már kezd elegem lenni:S


Teljesen hülyének érzem magam már, mondani nem mondom senkinek, hogy lehet talán ez a probléma, mert nem akarom hogy azt gondolják kifogásokat keresek...:S

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!-ha másra nem jó, legalább megnyugtat, hogy nem a szorgalmammal -na meg az agyammal van a baj, csak egyszerűen több időt kell ráfordítanom az egészre.


2011. márc. 10. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ez a probléma. Gyakorolj a viszgaprogrammal, az a titka az egésznek.
2011. márc. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok balkezes, de mégsem tudom egyből hogy melyik melyik XD, maradok egyelőre kétbalkezes, a jogsi kicsit odébb lesz.
2011. márc. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Semmi összefüggés nincsen. Attól még, hogy bal kezes vagy, még van jobb kezed.

Nem gondolnám, hogy olyan baromi nehéz megjegyezni, hogy a jobb oldallal vigyázni kell.

2011. márc. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
kedves kérdező! ha bal kezesként írod, akkor már valami értelme volt ennek a kérdésemnek, mert engem első sorban ez érdekelne (hogy más bal kezesnek ez hogy ment), hiszen ha jobb kezesként mondja ezt valaki akkor csak azt tudom neki ajánlani hogy próbáljon meg bal kézzel írni...totálisan más.(esetleg elképzelni milyen lenne ha a bal kéz szabály élne) Gyakoroltam a webkresz programmal is...utólag sajnálom már hogy azzal gyakoroltam többet és nem a könyvvel.-a könyv jobban bejött nekem:)
2011. márc. 10. 20:21
 5/9 A kérdező kommentje:
az előző kommentem az első kérdezőnek szólt:)
2011. márc. 10. 20:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az írást és azt, hogy valaki képtelen jobbra fordulni... Inkább ne hasonlítgassuk...
2011. márc. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"ha jobb kezesként mondja ezt valaki akkor csak azt tudom neki ajánlani hogy próbáljon meg bal kézzel írni...totálisan más."


- Tegyük túl magunkat azon, hogy ez egy nagyon rossz példa. Ugyanis itt nem arról van szó, hogy egyszer csak balkezesként kell csinálnom valamit, hanem úgy tanulom meg. Viszont kisebb kellemetlenségeken túl a balkezesek ugyanúgy megtanulnak írni, mint a jobb kezesek. Nekem több balkezes ismerősöm is kihangsúlyozta, hogy pl. semmi problémát nem jelentett az olvasás tanulásánál, hogy BALról JOBBra kell haladni. Szerintem már régen túlléptünk azon, amikor a balkezességet a nehéz felfogással hozták összefüggésbe. Ja, de a lényeg: ezek szerint aki jobbkezes, az ne is írjon a kérdésedhez? Akkor nem szóltam.


Egyébként egy példa: apám balkezes, anyám jobb. Előbbi sokkal könnyebben megtanuzlt vezetni, anyámnak meg ma is vannak gondjai, pedig többször kell vezetnie.

2011. márc. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként örülök, hogy azt írod, a könyvvel való tanulás sokkal jobban bejött, bár, ha jól értem, a vizsgán azzal se mentél át...

Nekem a könyv túl átláthatalannak tűnt sokszor, és programmal a vizsgahelyzetet is gyakorlod.

2011. márc. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
na ilyen példákra gondoltam:) Amúgy nem a nehéz felfogással hoztam összefüggésbe,csak azzal hogy speciel én jobb oldali megközelítésből nagyon nehezen tudok leképezni dolgokat, mivel alap járaton bal-ra tennék mindent...ha úgy lenne. és nem véletlenül van az hogy a bal kezeseknek pl. a matek rosszabbul megy általában, de nagyobb gyakorisággal lesznek a művészetek terén tehetségesebbek....itt nem nehéz felfogásról van szó, hanem agyi dolog az egész, ezért érdekelne. És nekem speciel egy kínszenvedés volt megtanulni normálisan írni gyerekként mert mindig fordítva írtam minden fordítva írható betűt, ugyanez volt az órával is állandóan fordítva akartam olvasni még 8. os koromban is...nos CSUPÁN EZÉRT érdekelne az egész. És szerintem itt kb arról van szó, hogy igazából egy jobb kezes sem bírja elképzelni, hogy tulajdonképpen néha bizonyos dolgokban mennyire eltérő a felfogása egy bal kezesnek...csak nem értem hogy ezért miért kell mindenkinek támadóan írni, én csak kérdeztem valamit, amire többnyire olyan hangnemben kaptam választ,mint ha legalább is a világ legnagyobb hülyeségét kérdeztem volna...továbbra is olyanokat várok akiknek van bal kezes tapasztalatuk (akár másé is)-amúgy ettől függetlenül szorgalmasan tanulni fogom a kreszt,ez csak érdekel és kész.
2011. márc. 10. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!