Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék jobb jegyeket...

Hogy tudnék jobb jegyeket szerezni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok tanulós típus, sőt egyáltalán nem szeretek tanulni :S
2011. márc. 16. 06:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül úgy hogy tanulsz.
2011. márc. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de hogy ne keljen tanulni
2011. márc. 16. 07:01
 3/8 anonim válasza:
Valamit valamiért.Nem a génekben van a tudomány,tenni kell érte!Tanulni kell,pici időráfordítás és javulás lesz.
2011. márc. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tanulás nélkül nincs jobb jegy. Figy ha feladnak egy könnyű anyagot másnapra, azt te megtanulod és kapsz is egy ötöst.
2011. márc. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Puskázással, ha tanulni nem akarsz. A magolás is jó, csak időigényes.
2011. márc. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az is egy megoldás, ha az általános műveltséged fejleszted, pl. sokat olvasol megfelelő könyveket, folyóiratokat. Én soha nem tanultam, de rengeteget olvastam, és az nagyjából elég volt az érettségiig.

Csakhogy ez sokkal több időt és energiát vesz igénybe, hiszen lényegesen több dolgot kell elolvass, hogy abban biztos benne legyen a tananyag IS. Megtanulni a feladott anyagot még mindig sokkal egyszerűbb.

2011. márc. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudod miért nem egyszerűbb? Mert a feladatok univerzálisan vannak kiadva, nem képességnek megfelelően. Nem csoda, ha a szerényebb képességű diákoknak elmegy a kedvük a tanulástól, hiszen csak kudarcélmények érik őket. Esélyük nincs felzárkózni, nem hogy fejlődni. Hatalmas mennyiségű értelmetlenséggel tömik a gyerekeket válogatás nélkül, és aszerint mérik őket(jeggyel), hogy ezt a szabvány tudást hogyan adják vissza. A jó képességű gyerekek így okosnak, a rosszabbak butának hiszik magukat, és feladják. Pedig csak idő kellene, és türelem. Na amíg ez nincs meg, addig nem lehet elvárni minden egyes diáktól, hogy szeressen tanulni.
2011. márc. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha figyelsz az órán, és értelmes vagy akkor minimum 3masra tudod az anyagot. Ha otthon 1x elolvasod, és megírod az írásbelit, tudod 4esre. Ha figyelsz ez így tényleg nem lesz sok idő.
2011. ápr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!