Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik ez az egész...

Hogyan zajlik ez az egész felvételi folyamat?

Figyelt kérdés
2009. febr. 22. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
www.felvi.hu
2009. febr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne tudni, melyikre gondoltál. Van ugyanis a középiskolai, az OKJ-s képzések felvételije, a felsőoktatási... Ráadásul van, ahol a központitól eltérő a felvételi rend (pl. művészeti vagy katonai szakokon). Én csak a felsőoktatásival vagyok tisztában, a többiről nem akarok hülyeségeket írni.

A dolog ott kezdődik, hogy kiválasztod, hová szeretnél menni. Ebben rengeteg segítséged van: felvi.hu, "kék könyv", nyílt nap, Educatio kiállítás, apuka-anyuka, egyetemre járó ismerős... Sorolhatnám a végtelenségig. Mikor ez megvan, beszerzel egy jelentkezési lapot (vagy küldesz egy e-jelentkezést), melyen feltünteted a személyes adataidat, a választott szakokat (egyetem-kar-szak-képzési szint-munkarend-finanszírozás), majd az addig elért tanulmányi eredményeidet, a megszerzett nyelvvizsgáidat (meg úgy általában mindent, ami többletpontot érhet), aztán vársz. Apróság, de lényeges: a jelentkezési lapot már nem az egyetemre, hanem az OFIK-nak kell elküldeni. Megjön a regisztrációs levél, örülsz. Érettségizel (ha egy mód van rá, a felvételi tárgyakból), megvan az eredmény, elküldöd a 4. év végi bizonyítványt (az érettségi eredményt megkapja az OFIK), ha közben nyelvvizsgáztál, még azt is bizonyítod (ezt kell július 10. környékéig megtenni). Aztán megint vársz és július 24-25. környékén meglesznek a ponthatárok. Ezt az OFI állapítja meg egy nem túl bonyolult, de otthon nem elvégezhet algoritmus alapján - ezért nem tudja rajtuk kívül senki, hogy mennyi lesz a ponthatár. Ekkor kapod a nem hivatalos értesítést, majd 1-2 hét múlva jön a hivatalos, pecsétes papír - ez már az egyetemtől. Abban benne van minden: kollégiumi igénylés, beiratkozás, miegymás. De az már egy másik történet.

(egyébként pedig tényleg a felvi.hu lenne a megoldás minden ilyen jellegű kérdésre, ott kellene először keresgélni, azon még ez is fenn van, de most épp volt időm beírni ezt)

2009. febr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
jajj nagyon köszönöm :-D amugy Magyarországon nincsenek interjúk a felvételi elött vagy az csak más országokban?
2009. febr. 22. 13:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon konkrétan felvételi sincs. Az érettségi eredményeiddel felvételizel a választott felsőoktatási intézményekbe. Egyes helyeken azonban tartanak alkalmassági vizsgálatot - ezek a művészeti, katonai-rendészeti vagy sporttal kapcsolatos szakok. Interjúról nem tudok, de ha emlékeim nem csalnak, katonai-rendészeti szakokon van pszichológiai alkalmassági is, annak része egy elbeszélgetés. A felvi.hu viszont jó esetben még ezt is elárulja neked.
2009. febr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát interjú nincs ,de alkalmassági vizsgára illetve felvételi elbeszélgetésre behívhatnak, nekem is csak alkalmassági volt, csak közben az idegrendszerről beszélgettünk, meg az rh összeférhetetlenségről.

( gyógypedagógiát végeztem)

2009. febr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Segítségeteket szeretném kérni. Elsőnek az AVKF-német nemzetiségi óvodapedagógiát jelöltem meg levelezőn államilag finanszírozott formában.

2.nak ELTE-TÓFK sima óvodapedagógia levelező, államilag finanszírozott.

3. AVKF- német nemzetiségi, levelező, költségtérítéses.


Nos a kérdésem az lenne, ha van felsőfokúm németből, akkor hagyjam így a sorrendet, bízván abban h az első helyre úgyis felvesznek, vagy ha felvesznek a másodikra, nem baj h nem német nemzetiségű mert úgyis van felsőfokúm?? nem igazán szeretnék fizetősre járni!


Köszi előre is, holnapig lehet változtatni!!!!!!!

2009. júl. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen jó, hagyhatod így.
2009. júl. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a felvi.hu teljesen átláthatatlan.
2009. nov. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!