Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iszonyúan nagyon durván...

Iszonyúan nagyon durván eszméletlenül izgulós vagyok, szóbeli érettségin mi lesz velem? Leírom mi a helyzet velem ->

Figyelt kérdés

hali az van hogy idén érettségizem. és a nyilvánosság előtt nem tudok beszélni, remeg a lábam, megbicsaklik a hangom szinte alig tudok beszélni, hang alig jön ki a torkomon. nagyon kellemetlen. az írásbelitől annyira nem tartok, szóbelin tudom hogy gáz lesz. ha volt valami iskolai rendezvény és kötelező volt mindenkinek részt venni benne az osztályban, nekem általába egy sort adtak csak megtanulandó szövegnek, amit nekem csak fel kellett olvasnom mivel hiába tanultam meg ha arra került a sor hogy élőbe kellett elmondanom elfelejtettem, olvasáskor pedig gázba voltam mert hiába olvastam a szöveget néha olyan halk voltam hogy az első sorokban nem halottak. de ezek csak példák mert legyen az bármi más helyzet nem muszály iskolai rendezvénynek lennie akkor is nagyon gázos vagyok. az a baj hogy a tanárok nagy részével meg nem vagyok jóba mert amúgy meg mindig kimondom amit gondolok (pl mocskos nyalis :D köcsög tanár a seggnyalónak jobb jegyet adsz :D meg ilyen beszólások) szóval kinézném hogy még g*ciznének is velem a tanárok érettségin. szóban felelni nem szoktam, kivéve ha vers van, de annál ha osztályoz a tanár figyelembe vesz hogy milyen problémám van és annak megfelelően osztályoz. de ez az egy korrekt tanár van. szóval hiába mondják hogy legyünk érettségin magabiztosak és mutassunk póker arcot hogyha, már az iskolai rendezvénynél görcsölök, vagy ha az osztályban versmondás van megakadok. nem tudom mi ez nem mondanám lámpaláznak szerintem valami más, de iszonyű durván erőt tud venni rajtam, nem vagyok önbizalomhiányos, szóval nem az a probléma forrása, általánosba azt mondták majd kinövöm nem vészes, inkább fordítva történt most erősödött ki rajtam. esetleg van valami tippetek ez ellen?? van valami gyógyszer ilyesmire?

mielőtt valami okos írná: az alkohol nem jó tipp, mert kevesebb mennyiséget ilyen állapotban nem érzek meg, ami elég fura mert ritkán iszom alkoholt, utoljára szilveszter este :) több mennyiséget meg nem próbálnék nehogy aztán megüssön a melegen, meg amúgy is érettségire szerintem hülye ötlet :D

nem tudom mit csináljak vagy mit toljak érettségin hogy normálisan összefüggően tudjak beszélni...higgyétek el olyan szinten durván tudok viselkedni ilyen helyzetekben hogy még nem láttatok olyat... azért légyszi írjatok hátha valaki hasonló vagy ilyen cipőben járt, esetleg van ilyen ismerőse... vagy cska van valami ötletetek, tippetek, vagy gyógyszer tanácsotok :D

kösz.


2011. márc. 18. 22:09
 1/7 anonim válasza:
A tanárok gondolom rengeteg ilyen gyerekkel találkoztak már aki iszonyúan izgul,nem hiszem hogy g.cizni fognak veled,ilyenkor inkább segíteni szoktak,úgyis meglesz az érettségid,higgy benne hogy minden simán fog menni,képzeld el magadban ahogy szépen érthetően,nyugodtan szóbelizel.Ennyi a titok.Sok sikert kívánok hozzá!
2011. márc. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem sem fognak g*cizni, csak előtte paráztatnak a tanárok, hogy tanulj! Amúgy én is ilyen izgulós vagyok, először angolból szóbeliztem, és amikor meglett és jó lett akkor teljesen megnyugodtam... A többi már simán ment. Az utolsó volt a töri, azon már untam az agyam és vártam h haza lehessen menni.. Szerintem tanulj sokat és ne parázz...
2011. márc. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is idén érettségizek, és rettegek. (: Nyugi!

Ugyan ilyen problémákkal küzdök, mint amit te leírtál. Végül is választásunk nincs, hamarosan eljön az ideje.

Ha tudod a tételt, akkor bele fogsz jönni. Persze lehet hogy az elején majd dadogni fogsz meg elvörösödsz..


Én ezekre gondoltam:

Mindig csak arra a tanárra nézek majd akinek a tantárgya van aznap, senki másra. Vagy arra is gondoltam hogy fel se nézek csak olvasom amit leírtam...

A másik dolog meg hogy megpróbálom bemagyarázni magamnak hogy akik velem szemben ülnek tök hülye emberek, semmit sem tudnak, lövésük sincs a dolgokról.. És talán így több önbizalmam lesz.

2011. márc. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

Furcsa gyerek vagy:

- be mersz szólni a tanárnak is, és kimondod a véleményedet

- ha valamit számon kérnek tőled szóban, már nem vagy ilyen menő


Érdekes... felettébb érdekes.


Nem vagyok pszichológus vagy efféle, de szerintem ez a kettő nem fér össze, vagy csak nekem furcsa? Szóval szerintem kilóg a lóláb valahol.


Márpedig önbizalom hiányos vagy. És nincs normális énképed sem magadról, ebből kifolyólag. De ha tényleg úgy van, ahogy írod, nagyon csúnyán megszívod majd az életben, mert ha kérnek majd, hogy tarts prezentációt a cégnél, nem fogsz tudni. De neked kell megcsinálnod, neked adták ki! Csúnya lesz. Aztán majd ha valami nem tetszik, beszólsz a főnöknek is akár, aki ugye az Atya Fiú Szentlélek, egy személyben, Alfa és Omega, ki fog penderíteni, mint macskát szarni.


Vállalj kiselőadásokat az osztály előtt. Muszáj, hogy hozzászokj érettségiig. Van rá másfél hónapod. Hajrá! Ezt csak így lehet orvosolni, a strucc módszer itt nem fog bejönni...

2011. márc. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

üdv mindenkinek!

kösz a válaszokat! azért jó lenne ha többen is írnának.

az utolsó válaszolónak írnám hogy hidd el össze fér a kettő:) szerinted most direkt beregelnék erre az oldalra azért hogy névtelenül hülyeségeket írjak amiket kitalálok?? hidd el nem vagyok már 10 éves:D tényleg van ilyen, a tanárnak vagy akárkinek 'beszólok' de ne olyan beszólásra gondolj hogy arcoskodok, csak néha jó hogyha a tanárok is levágják hogy kicsit már sok belőlük vagy hogy gusztustalan mennyire vevők a jópofizásra... hidd el ahol én tanulok sok ilyen tanár van. a számonkérős dolog tényleg gázos, idegesít hogyha pl felelnem kell és verset mondanék és az előttem ülök hátrafordulnak és figyelgetnek mert elveszítem a fonalat és megakadok... ilyenkor nem struccként dugnám a fejem a homokba hanem kiszúrnám a hátrafordulók szemét körzővel:) iskolai rendezvényeken is cinkes a dolog ha azt látom hogy rám figyel 500 ember és nekik kell elmondanom egy idézetet (mert nekem csak ennyit kell köszönhetően a problémámnak:D ) akkor rájuk figyelek és izgulok elvörösödök dadogok... szóval remélem belátod hogy összefér a dolog :D önbizalomhiányról szerintem nincs szó pozitív önképem van és elfogadom magamat mert tudom hogy sokat érek és én-én vagyok :) az életben nem tudom mennyire lesz problémás a dolog, hiszen biztos lesznek nehéz helyzetek, de tudom magamról hogy helyt állok, és koromosztályomhoz képest sok mindent megéltem már túl vagyok jó néhány élethelyzeten, ahol helyt álltam már, szóval ne egy befordulós kis vesztes pattanásos önbizalomhiányos kisfiú vagyok :) a céges dologról csak annyit hogy szerintem 100% hogy soha nem fogok olyan munkát végezni, egyszerűen ismerem magam, nem az a típus vagyok aki ilyesmire termett... nagyon nem vagyok tintakukac :) egyébként köszönettel tartozom a te válaszodért is, és kérek másokat is hogy írjanak véleményt vagy tapasztalatot :)

2011. márc. 19. 12:40
 6/7 anonim válasza:
Én jó tanuló voltam.De érettségin blokk,üres fej,és pánik!!!Kiürült az agyam,mindent összekevertem.De a tanárok szinte kiszedték belőlem.Sőt sokszor olyan marhaságot mondtam és még arra is mosolyogtak mintha jót mondtam volna.De gondolj bele a tanárnak nem az az érdeke hogy az iskolájában sok bukott diák legyen ,hanem minél több jól vizsgázó.Az iskolák között is van versengés.Szóval ne izgulj,segíteni fognak,még te is meglepődsz mennyire.
2011. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én elmondom a titkot. Ennél semmi nem fog jobban beválni, hidd el, tudom, mert én is ilyen problémával küzdöttem.

A tudás magabiztossá tesz. Ha tudod az anyagot, nincs mitől pánikolnod. Most azt hiszed, hülyeséget beszélek, de próbáld ki, hogy egy anyagot rendesen megtanulsz, amit aztán felmondasz először a legjobb barátodnak, majd kettőnek, szép lassan emelve a létszámot. Amikor elérsz arra a szintre, hogy olyan embernek is el tudod mondani, akivel nem vagy túl jóban, megnyerted a csatát. Én a második államvizsgámat (!) is így nyomtam, azóta próbálom szinten tartani a tudásomat, hogy soha többé ne kerüljek abba a bizonytalan helyzetbe, hogy ne tudjak bármiről felszabadultan beszélni. Ennyi a titok: t u d á s !

Aki azt mondta, azon is gondolkozik, fel sem néz: ne tedd. Fontos a szemkontaktus, a tanár bólogatni fog, amitől magabiztosabb leszel, szóval oké, pillants bele néha a jegyzetedbe, de ne folyamatosan olvasd. Ezt is be kell/lehet gyakorolni.

2011. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!