Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelentkezési határidő? Valami...

Jelentkezési határidő? Valami kiskapu?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy február közepéig lehetett idén jelentkezni, de nincsen semmilyen kiskapu, hogy még beadjam a jelentkezésemet? Tavaly érettségiztem, meg most is tanulok már, csak most nagyon rám jött, hogy még valamit kéne csinálni. Szóval esetleg valaki valami ötlet? Köszi!
2011. márc. 19. 00:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyár végén elvileg van lehetőség pótjelentkezésre azok számára, akiket nem vettek fel (vagy nem jelentkeztek?). Nem tudom, hogy hogy szól a szabályzat, mivel tavaly engem felvettek oda, ahova jelentkeztem, de néhányan gondolkodtak ezen az augusztusi pótjelentkezésen, de ekkor már csak költségtérítéses képzések vannak csak és szinte biztos, hogy felveszik az embereket, mert nagyon alacsony a ponthatár. (mivel már elve nem telt meg az adott szak, nincs elég költségtérítéses hallgatója, szinte mindenkit felvettek, aki bejelölte, így nagyon magas lehet pl. a tandíj.


Remélem, segítettem! :D

2011. márc. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ! lehet, hogy igazad van, de az tuti, hogy akkor már fizetni kell, hogyha az augusztusi utat akarom járni. fizetni meg nem akarok:D engem is felvettek oda, ahova akartam (pszichológia), csak valamivel kombinálni szeretném, hogy versenyképesebb lehessek, de annyira égető vágyat nem érzek, hogy pénzt is adjak érte:P szóval így jártam, azt hiszem, mert ha várok még egy évet (2012es tanévig), akkor meg már az második diploma lenne, szóval fizetnem ígyis úgyis kellene. no, mindegy, jó éjt!
2011. márc. 19. 00:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Így is úgyis fizetsz, az állam nem hülye és az iskolák sem.


Ha nem pénzben fizetsz, akkor majd időben, meg idegrendszerben fizetsz a nappalis állatkertben.


Ha csak nem az orvosira jelentkeztél akkor megértem mert ott tényleg durva a 800-900 ezres tandíj egy félévre, de a többire nagyjából megoldható.

2011. márc. 19. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha 2. bsc-t választasz, az elvileg fizetős. Legalábbis én úgy tudom, de ez nem 100%-ban biztos. Mivel ismerek olyat, akinek 2, esetleg 3 szakja van, az elsőn maradhat államilag támogatott képzésen, a többin viszont fizet... :S Sajnos így van, de gondolj abba, hogy néhány országban az oktatás is fizetős, tehát úgymond szerencsések vagyunk. :)


Első voltam.

2011. márc. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
akkor nem kell fizetni a másodikért, hogyha elkezded az első 2. évében, és azt kihúzod úgy, hogy egyszerre diplomázz mindkét szakon. sokan csinálják így nálunk, nekem is így kellett volna, csak lecsúsztam.
2011. márc. 20. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!