Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket olvasnátok el?...

Melyiket olvasnátok el? Balzac: Goriot apó, Stendhal: Vörös és fekete, Jókai: Az arany ember

Figyelt kérdés
Ezek közül kell egyet választanom. Esetleg van olyan, aki mindegyiket olvasta és így tudna véleményt mondani?
2011. márc. 20. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Én Az arany embert letettem, nem bírtam elolvasni. A Goriot apóra nem emlékszem. Egyedül a Vörös és fekete-ből dereng még valami, de az is inkább az elemzések miatt maradt meg bennem... legalábbis szerintem. De még mindig ez lehet a legérdekesebb, mert ebből legalább megmaradt valami.

Amúgy lehet, hogy a többség Jókait fogja javasolni, sokan szeretik.

2011. márc. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Mindhármat olvastam. A Vörös és feketét ajánlanám.
2011. márc. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Az arany embert olvastam. Igazándiból nem vagyok az az olvasós típus, de ezen kívül az összes kötelező olvasmányt végig bírtam ülni és elolvasni... Ez egyszerűen annyira hosszú, végeláthatatlan és bonyolult volt - legalábbis nekem -, hogy nem igazán lehetett "élvezni". A többit nem olvastam, azok fakultációs anyagok voltak a középsulimban, én arra nem jártam, tehát azokról nyilatkozni nem tudok. :P


Egyébként Az arany emberben az a rossz, hogy minden 2. szó idegen szó, igazából olyan dolgok leírásával mennek el oldalak, aminek lényege nincs, annyira kalandos és hosszú, részletes, visszavág a múltba, utána folytatja, elmesél egy teljesen nem odakapcsolódó történetet (például, hogy miért van félhold festve a búzás zsákokra, ha jól emlékszem), akkor utána a főhős kettős életet kezd el, az se semmi, hogy egyszerre két szálon fut a cselekmény és rengeteg szereplő van, néhánynak ugye 2 neve van, mert a háború után átmenekült és átnevezte magát... Igazából tényleg szinte mindent elolvastam, akárhogy szidták a Szigeti veszedelmet, Odüsszeiát, Mariot és a varázslót, Ivan Iljics halálát (ezek nem feltétlen hosszúak, de szinte közútálatnak örvendtek az osztályomban), de ennél azt mondtam, hogy nem bírom... :D Egyébként ha rövidítettben olvasod, az sem 2 oldal, csak megsúgom, úgyhogy ha lehet, véleményem szerint ne ezt válaszd! :)

2011. márc. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
mindhármat olvastam, nekem az arany ember a kedvencem, bár a tájleírásnál hamar be lehet adni a törülközőt, ha nem vagy elég kitartó. én a vörös és feketét ajánlanám, szerintem izgalmas, még egy olyan osztálytársamnak is tetszett, aki utál olvasni és ezt is csak kivételesen vette kézbe.
2011. márc. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
A Vörös és fekete nagyon jó könyv. Nem szerettem a kötelező olvasmányokat (meg semmit ami előtt az a szó volt, hogy kötelező), de ezt 1 nap alatt elolvastam.
2011. márc. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Tegnap én is mégegyszer belenéztem a könyvekebe és én is a Vörös és feketére tettem le a voksomat. Köszi a megerősítést:) nem hittem volna, hogy ennyien írtok:)
2011. márc. 21. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!