Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha pszichológus szeretnék...

Ha pszichológus szeretnék lenni milyen tantárgyakból kell jónak lennem? Hova kellene mennem középiskolába? (Gimnáziumba? )

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 15:08
 1/1 anonim ***** válasza:

A következő tárgyakat számítják be: biológia,matek,töri,magyar,és egy idegen nyelv.Ezek közül kell kettőt választani,de mire te fogsz érettségizni,lehet,hogy kötelező lesz az érettségi egy természettudományi tárgyból,és akkor választhatod a bioszt,nem kell pluszban érettségizned belőle.


Én jelenleg pszichológiára járok,ennek ellenére nem fogom neked reklámozni a szakot,inkább azt tanácsolnám neked,hogy most inkább a középiskolába/gimnáziumba való bekerülésen gondolkozz.Még nagyon sok időd van eldönteni,hogy milyen hivatást választasz.Nem biztos,hogy évek múlva is ugyan azt szeretnéd majd csinálni,amit most.Ha én kitartottam volna amellett,amit tizenévesen elterveztem,akkor most idegenvezető lennék vagy állatorvos,és őszintén szólva a mai eszemmel egyiket sem érzem nekem valónak.

21/L

2011. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!