Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék magántanuló lenni,...

Szeretnék magántanuló lenni, mennyire költséges és mi ennek a folyamata?

Figyelt kérdés
Azért szeretnék magántanuló lenni, mert két barátnőm is volt, akik belém rúgtak és átvágtak. Még egy évem van a középsuliból, de már nem nagyon bírom és a szervezetem is kikészült. Folyamatosan beteg vagyok, hol fáj a hasam, vagy vérzik az orrom.
2011. márc. 22. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Jobban járnál ha megbírkóznál inkább az ilyesmivel, mert hidd el a felnőtt életben is lesz még bőven ilyen!

De amúgy úgy van, hogy anyud bemegy az igazgatóhoz és megkérdezi mi módon lehetnél az iskolának ezentúl magántanulója, vagyis csak dolgozatokra, vizsgákra járnál be. Van rá mód. Nekem volt még 2 olyan osztálytársam, akikről csak érettségikor derült ki, hogy léteznek.

2011. márc. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ír valamelyik szülőd egy kérvényt az igazgatónak, amiben leírja hogy azért szeretnél magántanuló lenni mert...aláírja, Te beviszed, a suliban elbírálják és kapsz egy válaszlevelet. A vizsgákat félévkor leteszed. Én magántanuló voltam, de nem vizsgáztam félévkor, hanem évközben bejártam és megírtam a Tz-ket meg feleltem, szóval félévkor volt elég jegyem, hogy lezárjanak.
2011. márc. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezekről mint hallottam, csak az kérdés, hogy erre a néhány hónapra szükséges-e kivenni a suliból? S ti jártatok magántanárhoz? És minden tantárgyból vagy csak az érettségis tantárgyakból?
2011. márc. 23. 13:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól mert magántanuló leszel nem kell elmenned a suliból, szimplán csak nem jársz be órákra. Értsd: mintha lógnál, vagy beteg lennél, csak itt a hiányzást nem írják be, nem szapordik. Attól mert magántanuló vagy, minden tárgyból kell vizsgáznod, kivéve a kézségtárgyakból (tesi, ének, rajz). Szóval nem csak az érettségi tárgyakra kell koncentrálni, hanem az összesre.

Feljebb már írtam, hogy én voltam magántanuló, igaz betegség miatt. 3.ban írtam a kérvényt, amire persze megkaptam egyből a pozitív választ. Így volt olyan, hogy egész nap bent voltam a suliban, de volt olyan is, hogy meguntam a felénél a napot és 4.óra után eljöttem. A dogákra ugyanúgy készültem, feleltem, TZt írtam, mert nem akartam félév/év végén egy irodában poshadni, egy csomó tanár figyelő tekintete alatt. Így ugyebár volt elég jegyem a lezáráshoz és nem volt szükség vizsgára. Mindezek mellett, hogy a gimit lazán kezeltem sikeresen és jól leérettségiztem, jelenleg jogi egyetemre járok és idén felvételiztem még egy suliba. (Ezt csak azért írtam le, nehogy valaki támadjon, hogy a laza tanulási módom miatt).

Ha van kérdésed írj nyugodtan, válaszolok! :)

2011. márc. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
bocs, javítva: készség (ááá délután van már, na!) :D
2011. márc. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És muszáj minden egyes tantárgyból tanárhoz járnom, vagy ő hozzám??
2011. márc. 25. 16:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem jártam tanárhoz, hozzám se járt, hanem akik a sulimban tanítottak, náluk "vizsgáztam". Pl: volt olyan hogy bioszból lemaradtam a tz-vel, mondta hogy ez és ez a fejezet, másnapra bemagoltam és elmondtam neki, így meglett a jegyem.

Valahol muszáj maradnod mármint suliba, mert létező tanulói jogviszony nélkül járhatsz Te bármilyen magántanárhoz, nem fogsz tudni bizonyítványt kapni.

A kérdés, hogy Te most sulit is akarsz váltani és azon belül magántanuló lenni vagy maradni akarsz az eredeti suliban és ott magántanulni.

Amúgy ha jó eszed van, akkor felkészülsz az egész féléves anyagból, amit év vége előtt 1 hónappal megkérdezel, kijelölik, hogy ettől-eddig meg kell tanuld és kapsz egy napot amikor bemész és levizsgázol. Vagy szóban vagy írásban (pl: matek egyértelműen írásban)

2011. márc. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!