Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Irodalom kis érettségin...

Irodalom kis érettségin milyen feladatok várhatók?

Figyelt kérdés
Holnap után lesz, kicsit parázom, úgy érzem nem tudok semmit, és fogalmunk sincs milyen feladatok lesznek. Mik szoktak lenni? Nekünk csak annyit mondtak, hogy verselemzés így, verselemzés úgy, na de hát 2 óra és csak egy verselemzés? Kétlem. Milyen feladatok szoktak lenni? Nehéz szokott lenni? 10. es vagyok.
2011. ápr. 2. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
A kérdésed nem túl értelmes egy ilyen helyen. Nyilván az lesz, amit tanultatok, és ezt senki nem tudhatja. Minden iskolában más szokott lenni. Amit a tanár mondott, az lesz.
2011. ápr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem :S és nehéz szokott lenni?
2011. ápr. 2. 20:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden iskolában más szokott lenni.
2011. ápr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval egyáltalán nem értek egyet, ugyanis a kérdező itt pont az kisérettségi jellegére kérdezett rá, ami pedig minden iskolában ugyanolyan. Hiszen éppen az a lényege, hogy egy normál érettségihez hasonló felépítésű és nehézségű feladatsort íratnak meg. És mivel az érettségi egységes, nagyjából a kisérettségik is megegyeznek, persze nyilván más-más konkrét feladatok lesznek.


Amúgy a magyar érettségi 2 részből áll. Az első rész egy szövegértés, baromira egyszerű, már-már szánalmas. Erre 60 perced van.

A második rész a kifejtős, ahol 3 téma közül választhatsz: mű elemzése, művek összehasonlítása, érvelés. 3-8 oldal terjedelemben kell fogalmazást írni, erre 180 perced van.

Nézd meg pl. a tavalyi érettségit, és látod, hogy kb. milyenre számíthatsz:

[link]

2011. ápr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem egészen értem, minek íratnak veletek ilyet 10. osztályban, de biztos ők tudják.
2011. ápr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Mondjuk nem egészen értem, minek íratnak veletek ilyet 10. osztályban, de biztos ők tudják."


Ebből látszik, hogy nem tudod, miről van szó, azért nem értesz egyet velem. :-) Szerintem te a próbaérettségivel kevered össze. A "kisérettségi" szónak nincs semmiféle hivatalos vagy egységes jelentése, minden iskolában mást értenek alatta, és ezért nem lehet válaszolni a kérdésre. Azért íratják 10-ikben, hogy lezárják az addigi tanulmányokat, a tanultak összefoglalására késztessék a diákokat, és teremtsenek neki egy vizsgahelyzetet, hogy ne az érettségin találkozzanak először ezzel a szituációval. Még csak nem is mindenhol hívják kisérettséginek (a pedagógiai programban valószínűleg nem ezen a néven szerepel, csak a diákok nevezik így), és nincs is rá semmiféle szabályozás. Általában nincs közvetlen köze az érettségihez.

2011. ápr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!