Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki megbukik az érettségi egy...

Aki megbukik az érettségi egy tárgyból, amit nem néz az egyetem, az jelentkezhet továbbtanulni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 3. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezhetsz, csak érettségi bizonyítvány nélkül (mivel megbuktál az adott tárgyból, abban az érettségi időszakban ugye nem érettségizhetsz abból a tárgyból, így bizonyítványt sem kapsz) nincs értelme.
2011. ápr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha megbukik, akkor nincs érettségije.

Ha nincs érettségije, nem mehet egyetemre.

2011. ápr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem, majdnem. Van egy kivétel: ha valaki két tárgyat választ a négy kötelezőn kívül, akkor az egyikből megbukhat büntetlenül. Ha a négy kötelezőből és egy választottból átmegy, akkor megkapja az érettségit. Persze általában nem azok szoktak a kötelezőnél több tárgyat választani, akik ilyen kérdéseket tesznek fel.
2011. ápr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ez biztos, hogy így van?

Az oké, hogy ha megbukik matekból és csak töriből meg angolból számolják a pontokat, akkor oké, hogy nem kell a metek, de szerintem a felsőoktatáshoz való belépés feltétele az érettségi bizonyítvány, amit csak akkor kap az ember, ha mindenből leérettségizett sikeresen.

Ha megbukik, akkor csak tanúsítványokat kap.

A tanárom is mondta, hogy bizonyítvány nélkül nincs felsőoktatás...

Felvi.hu biztosan leírja meg az FTV. de most perpill nincs időm keresgélni.

2011. ápr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egész biztosan így van: ha a négy kötelező és egy választott tárgyból átmegy valaki, akkor megkapja a bizonyítványt, és ha bukott egy hatodikból, azt nem írják be. Biztos azért nem mondta a tanárod, mert ritka eset, hogy valaki hat tárgyból menjen, és még ritkább, hogy olyan, akit bukás fenyeget. Inkább a jók mennek.
2011. ápr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, matekból nem bukhat meg, az kötelező!


Példa: magyar 2, töri 2, matek 2, angol 2, földrajz 2, német 1: megvan az érettségi.

2011. ápr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jahh értem, az rendben is van, ha a 6. tárgy nem sikerül, én a klasszikus 5 tárgyasra gondoltam.
2011. ápr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

19:23

A német ebben az esetben nem kötelező, mint idegennyelv?

2011. ápr. 3. 20:35
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem, mert beírtam egy angol kettest.
2011. ápr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Áhh, már látom, csak én németre voltam ráállva... :)
2011. ápr. 3. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!