Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van rá lehetőség, hogy segítsü...

Van rá lehetőség, hogy segítsünk egymásnak érettségin? Vagy hogy tőlem segítséget kérjenek az írásbeli írása közben?

Figyelt kérdés

Ne háborodjatok föl légyszi. A kérdésem mindössze annyi lenne, hogy lehet-e pl. látni a másik érettségi dolgozatát? Én magyarból és töriből jó vagyok, a barátnőm viszont matekból ötös. Megbeszéltük egymásnak, hogy kölcsönösen kihúzzuk egymást a bajból. Ő (ha lesz rá lehetősége) segít nekem a matekban, én neki a töriben. Úgy hallottam, csak a terembeosztás van meg előre, azon belül mi dönthetünk, hova ülünk. Igaz ez? Mi alapján osztják be a termeket? Névsor, osztályzatok vagy kód alapján? Mindenki külön padot kap? Mert nálunk kémia előrehozott érettséginél beosztottak minket egy 12-kes osztályhoz és nem ült mindenki külön padban, hanem 2 pad volt összetolva, egy hely maradt ki két ember között, viszont egymás lapját simán lehetett látni. Nem vagyok rossz tanuló, légyszi ne írjatok durva válaszokat. A kémiám is ötös lett tavaly és én is tudtam segíteni egy másik lánynak, mivel előbb kész voltam és volt bennem jó szándék. (pedig nem ismertem, csak kérdezett tőlem)

Előre is köszi a válaszokat!


2011. ápr. 4. 17:11
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
*egymással
2011. ápr. 4. 17:13
 2/24 anonim ***** válasza:
nem ti döntitek hol ültök. Mindenkit előre beosztják, nevét a padra ragasztják.
2011. ápr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

nekünk névsor alapjáán kellett ülni


de pont 2 olyan ember közé kerültem,akikkel tudtunk segiteni egymásnak...


matekon emelteztem,mi sulinkban volt ,padonként 1 ember,és mégis tudtunk segiteni :)


csak összeszokott csapat kell,mi meg azt gyakoroltuk az évek folyamán:)


de nem erre épitettem,csak ha már adódott,akkor miért ne...


nem kockáztattam volna meg,hogy majd a másik mindent lesug...

2011. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Tavaly nálunk nem így volt... De mi alapján döntik el?
2011. ápr. 4. 17:19
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az előző az első válaszolónak ment
2011. ápr. 4. 17:20
 6/24 A kérdező kommentje:
Csak mégse akarok bajba kerülni emiatt, vagy hogy a tanár rám szóljon... Mindenkinek külön padja volt és mégis segítettetek? Azt hogy? :D
2011. ápr. 4. 17:21
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem iskolától függ, hogy beosztják-e, hogy ki pontosan hol ül, meg hogy mi alapján. De (szerintem) mindenhol mindenkinek külön padban kell ülnie. Mondjuk így is lehet segíteni a másiknak, ha elég közel vannak a padok, de ez attól is függ, hogy milyen az ügyelőtanár. Az már más kérdés, hogy mennyire éri meg megkockáztatni egy esetleges felfüggesztést, ha észrevesznek.
2011. ápr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Az iskola döntése, a helyi szokások alapján, hogy hogyan osztja be. Ha én lennék az osztályfőnökötök vagy az érettségit szervező igazgatóhelyettes, akkor biztos nem kerülnétek egymás közelébe.

Amit az előrehozottról írsz, az bizony szabálytalan volt.


Nem árt tudni, hogy az érettségiről ülésrend készül és akár a javító tanár, akár az elnök utólag is kiszúrhatja az együttműködést, és akkor sokkal rosszabbul jártok.

2011. ápr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

Csak mégse akarok bajba kerülni emiatt, vagy hogy a tanár rám szóljon... Mindenkinek külön padja volt és mégis segítettetek? Azt hogy? :D


ugy hogy emelt szintűn nem volt ültetés,igy első két padba ültünk...és ugye mindig a hátsó sort felügyelik jobban...

igy nem tűnt fel hogy mi minden egyes feladatot megbeszéltünk...


középszintűn pedig olyan volt a felügyelőtanár,akit tudtuk hogy maximum ránk szól,de nem csinál balhét,mert hatosztályosak lévén mi voltunk az "elit",tőlünk elvárták mindenből az 5-öst...


igy kerültek magyar szóbelire olyan könyvek,amiben hátul az elemzés is benne volt...

és igy javitottam helyesirásilag az egyik mellettem ülő barátom fogalmazását...

17:09 vagyok

2011. ápr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
(Egyébként éljen az igazságosság az iskola szintjén, amikor a felvételi 1-2%-on és 1-2 ponton múlik. Ha érti valaki a célzást.)
2011. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!