Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi mellé kell külön...

Érettségi mellé kell külön felvételi az egyetemhez?

Figyelt kérdés

Tehát. Most általános szakon tanulok és 4. év végén 5 kötelező tantárgyból fogok értelemszerűen érettségizni. Matematika, magyar, történelem, idegen nyelv és választott. Ez eddig rendben van. Próbálok mind az ötnél maximálisan teljesíteni és nem megbukni. De ha például én orvosi egyetemre szeretnék menni, pl. állatorvosnak oda külön kell felvételi vagy oda az érettségivel vesznek fel? Mivel gondolom az állatorvosság nem igényel történelem illetve magyar irodalom tudományt, inkább kémiát avagy biológiát persze minimális matek stb. Ezért ha csak simán érettségivel kerülök be az egyetemre akkor a történelmet, magyart nem is veszik figyelembe? Csak hogy a kötelezők között nincs a biológia és a kémia sem. Nem nagyon értem.


Még messze vagyok az egyetemtől, még csak első évfolyamos vagyok gimnáziumban, de nagyon foglalkoztat a jövőt, hiszen iskolát szeretnék váltani, de nem tudom, hogy mi alapján vesznek fel. Menjek egy gyengébb iskolába ahol nem olyan nagy a követelmény és talán az érettségit meg sem tudom írni ( bár a tanárok írják össze az érettségi tétel ha jól tudom, ezért gondolom nem tesznek bele olyan kérdéseket amikről tudják, hogy nem vettünk ), de ezzel még az is a probléma, hogy legyek ebben a gyengébb iskolában kitűnő tanuló, lehet azért nem vesznek fel mert nem olyan erős iskola.... Vagy maradjak egy erősebb iskolában ahol gyengébben megy a tanulás ( 5 db. 3asom volt félévkor ), de itt erősebb érettségit írok meg és könnyebben felvesznek egyetemre?



Bocsánat az összevisszaságért, de nagyon érdekelne ez az egész. Azért szeretnék iskolát váltani mert szar az osztály és buszoznom kell minden nap, ami azért fárasztó is és sok időt elvesz a napomból ( itthoni tanulásból ).


Kérem akinek van egy kis ideje végigolvasni amit írtam az segítsen. Köszönöm szépen előre is minden kedves válaszolónak. 15/L


2011. ápr. 4. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Állatorvosnak az állatorvosi egyetemre mehetsz, nem az orvosira, és emelt szintű érettségit kell tenned kémiából és biológiából is. Ezenkívül nincs felvételi.
2011. ápr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát megírom normálisan a matek, töri, magyar, és a nyelvet alapszinten és ez mellé választottnak biológiából emelt szintet? De akkor 3 -ba fel kell vennem a tantárgyat emelt szinten nem ?
2011. ápr. 4. 19:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mire te odajutsz, hogy érettségizned kell, lehet hogy változások lesznek a követelmények terén.


Jelenleg ugye kell az öt kötelező érettségi tárgy, ami addigra lehet hogy hat lesz, mert tervezik, hogy egy természettudományos tantárgyból is érettségit kelljen rakni [ de mivel neked úgyis kell biológia, kémia, ez nem lesz baj].


Felvi.hu-ra menj rá, elég sok dolgot leírnak ott.


Egy konkrét példát mutatva:


[link]


A felvételi tárgyaknál szerepel ugye a biológia és a kémia, tehát mindkettőből érettségit kell tenned, és a leírás szerint egyiket legalább emelt szinten.

[ Mire odajutsz, lehet, hogy neked már mindkettőből emeletezni kell].


Szóval összesen 6 tárgyból kell majd érettségizned, legalább.


Ha a pontszámításokat megnézed, akkor ott láthatod, hogy két módszer van rá. Az egyiknek szerintem semmi értelme, a másik - ami szerintem jó- csak a két felvételi tárgy érettségi pontszámát veszi figyelembe, szóval nem baj, ha a többi nem sikerül 100%-ra.


Én amúgy azt javaslom, hogy menj[maradj] olyan iskolába, ahol erős a tanítás, mert ha ötösöket kapsz, de nincs mögötte tudás, akkor egyetemen eléggé hamar kieshetsz. Nem írtad, miből volt 3-asod, de ha a kémia / biosz jól megy, akkor szerintem maradj, a többi igazából annyira nem érdekes... már a pontszámításnál.

[Első és második év jegyei meg egyáltalán nem számítanak bele a felvételi pontszámításba. Később is csak az az öt, amiből érettségizel - illetve a választott tárgyhoz beírhatsz akármit, amit legalább 2 évig tanultál.]


Remélem valamennyit tudtam segíteni

18/f

ui.: O.o nekem egy hónapon belül érettségi :D

2011. ápr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jah és igen, valszeg 3.ikban kell felvenned a faktokat - nekünk akkor kellett.-
2011. ápr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem. Még egyszer: biológiából ÉS kémiából is emelt szintűt kell tenned. Ez már a megváltoztatott rendszer, ami rád fog vonatkozni, ezt már nem valószínű, hogy újra megváltoztassák addig. Igen, célszerű felvenni mind a kettőt fakultációnak.
2011. ápr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. 19:57 -es sokat segítettél, most legalább kicsit nyugodtabb vagyok, mert eléggé rosszul állok a tanulással. Igen, erről a plusz természetismereti tantárgyról hallottam, és ha mostanában törvénybe foglalják, akkor én pont bele esek. De ahogy mondtad is, nekem nem lesz nagy probléma. :D Egyébként kémiából is sajnos 3-asom van, biológiát pedig még nem tnaulok csak jövőre, de ez a tantárgy mindig is jól ment. Most már igazából csak a tanártól fog függni, mert eddig kémiából is 4-es 5-ös voltam. Neked sok sikert kívánok az érettségihez! :)


Másik válaszoló: Az kicsit elszomorító, hogy mindkettőben emelt szint kell, mivel a kémia nem megy olyan jól. De én mindenképpen valami orvos szeretnék lenni, ezért jó lenne belehúzni. :D

2011. ápr. 4. 20:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát húzzál bele. Az általános orvosnál lehet választani, hogy kémia vagy fizika.
2011. ápr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer :)
2011. ápr. 5. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!