Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Telc angol B2-n mennyit kell...

Telc angol B2-n mennyit kell beszélni? Azt tudom h az első feladatnál 1.5 perc. De hányat kell kérdeznie tőlem a társamnak? és a többi feladatnál?

Figyelt kérdés

szóval:

tegyük fel én beszéltem egy könyvről 1,5 percet . A partneremnek hány kérdést kell feltennie ezzel kapcsolatban?

Aztán van a "vita".mikor elolvassuk a szöveget.Meddig kell kb beszélgetni erről?

Az utolsóról meg gondolom addig kell beszélni meg átnem beszéltük az összes pontot ami megvan adja.(pl.: kiket hivjunk meg, hol tartsuk stb.)


Én most április 16án megyek (Bp.) ki jön még ?:)


2011. ápr. 4. 22:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy mennyire pontoznak szigorúan ?Ti hogy vettétek észre? márha reálisan tudjátok látni azt hogy hogy tudtok beszélni:)
2011. ápr. 4. 22:39
 2/11 A kérdező kommentje:

És még valami :D mostmár tényleg ez az uccsó :D

azt mondta a tanárom h prezentációnál ezeken a témákon(book,trip,concert,film,sport event) kivül adhatnak még mást is miket páldául?

azért remélem valaki veszi a fáradságot és ír :) légyszi :)

2011. ápr. 4. 22:47
 3/11 anonim ***** válasza:

Én Tatabányán voltam,rengetegen voltunk,nem sokáig kellett beszélni emiatt.Fejenként 2-3 kérdést tettünk fel egymásnak,nagyon pörgős volt.A vitáról is pár percet beszéltünk csak,az sem volt vészes.

Utolsón meg tényleg a pontokat beszéltük meg,ha jól emlékszem lakást vettünk.

Vizsgáztatók kedvesek,mosolygósak voltak,nem mentek bele a dolog sűrűjébe.Szigorúnak sem mondanám őket.

Egy kalappal kívánok!:)

2011. ápr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja és nekünk a film volt a téma.Nem mondta senki,hogy neki a megadotton kívül más volt.Mondjuk eltudnám képzelni azt a témát,hogy mit láttál utoljára színházban.
2011. ápr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) hát remélem nekem a választási lehetőségek között lesz a könyv :) arról tudnék vagy egy félórát beszélni:)
2011. ápr. 4. 23:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Szurkolok,hogy ezt a témát kapd!
2011. ápr. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A lényeg,hogy beszélj folyamatosan,mutasd,hogy magabiztos vagy!
2011. ápr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én augusztusban voltam Szekszárdon.

Prezentáció: 2-3 kérdés max, de folyamatosnak kell lennie, az a jó, ha csak úgy záporoznak a kérdések. A vizsgáztató úgyis szól, ha elég.

Vita: alig van idő, nagyon hamar elmegy, figyelj arra, h a másik nehogy beléd fojtsa a szót. Ha nem akarja abbahagyni a szövegelést, mindenképpen szakítsd félbe. Viszont bármilyen téma előfordulhat. Az a klasszikus 5 téma még mindig benne van a körben, de az újítások óta szinte bármi előfordulhat (akár politika is). Nekem kedvenc európai város/ jogosítvány megszerzése Magyarországon volt. Az a jó, h tudsz választani, de ezeknél jóval durvább témák is előjöhetnek:S (Valakinek asszem tenyérjóslás volt, meg homeopátiás gyógymódok...)

Utolsó: semmilyen pont nincs megadva sajnos már egy jó ideje. Egy mondat az egész feladat, a szempontokat is nektek kell kitalálni. Ennek is az a lényege, hogy folyamatos legyen, úgyis leállítanak, ha lejár az idő. Beszéljetek addig, amíg tudtok.

Az egész vizsgára jellemző (legalábbis nálam ez volt közép és felsőfokon is), hogy nagyon hamar lejár az idő, szóval ne ülj ott, és várd, hogy a másik mikor hagyja abba, mert akkor sose fogsz szóhoz jutni.

A vizsgáztatók amúgy nálunk rendkívül kedvesek voltak, és szerintem jószívűen pontoznak. Az esetek 90%-ban szerintem az írásbeli a mérvadó. Ha azon átmész, a szóbelitől nem kell félni.

Remélem tudtam segíteni:)

2011. ápr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a hosszú választ :) igen segitettél ,nemsi tudtam hogy már nem adnak semmi támpontot az uccsónál :/ hmm attól félek h még magyarul se tudnék szervezni semmit :D...

amugy ezt az 5 témát book,trip stb. a prezentációhoz értettem nem a vitához:) az sajnos tudom h bármi lehet a szövegben :/

2011. ápr. 4. 23:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Újból a "hosszú válaszoló" vagyok. Tudom, hogy mire gondoltál, sajnos... Én a prezentációra (IS) mondtam, hogy bármilyen téma előjöhet. (Az volt a kedvenc európai város.) Bocsi a rossz hírért, de sajnos nálam így volt. Persze lehet, hogy te szerencsével jársz;) Sok sikert!
2011. ápr. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!