Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozatnál elkerülhetem...

Szakdolgozatnál elkerülhetem a plagizálást, ha csak szórendet cserélek, vagy egy szót írok át egy mondatban? Természetesen hivatkozás van, csak ne kelljen már idézőjel egy egész oldalra.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Ha nem akarod folyamatosan idézőjelbe rakni a szöveget, akkor írd át. Ha megjelölöd a forrást is, akkor biztosan nem számít plágiumnak.
2011. ápr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Tulajdonképp kisebb bekezdéseket "nyúltam le", és csak kis változtatásokat tettem bele, hogy ne kelljen idézőjelbe rakni. De nem tudom, hogy ebbe nem fognak-e így belekötni.:-S

Az a baj, hogy vannak olyan száraz szakszövegek, aminek egyszerűen nem tudom a tartalmát kivonni. Még egyszer föltalálni a spanyol viaszt meg nem tudom..

2011. ápr. 6. 12:29
 3/4 anonim ***** válasza:
30%
Nem, ez ugyanolyan plágium.
2011. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ajaj..:-/

Az bosszant, hogy tele van önálló gondolattal a szakdogám, viszont, ahol irodalmat kellett fölhasználnom, - tudományosabb részeknél - egyszerűen nem tudom teljesen átírni a már egyszer kitalált elméleteket.

Egyébként ha úgyis van hivatkozás miért számít ez plágiumnak?

2011. ápr. 6. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!