Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek középfokú érettségi....

Matek középfokú érettségi. Hogyan tudnék legalább egy kettest összehozni?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek matekból és nézegettem korábbi értékelési útmutatókat, de nem megy:(:(:( matekból aránylag közepes vagyok de sajnos nem megy:(:(
2011. ápr. 8. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
érdemes lenne kicsit magántanárhoz járnod.Megcsináltok pár feladatot + elmagyarázza.:)
2011. ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Gyakorolsz,gyakorolsz és gyakorolsz.Én is most érttségizek és 2es vagyok,de 2hete kezdtem el gyakorolni és már sokkal többet tudok.
2011. ápr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én nagyon rossz voltam matekból. Egyszerűen nem ment, hiába gyakoroltam rá. Örültem ha minden év végén összekapartam egy kettest, de 10. év végén ez nem sikerült, pótvizsgáznom kellett. :(


Ennek ellenére az érettségim hármas lett, 3 pont kellett volna a négyeshez. :) Az előző évi matek érettségiket gyakoroltam addig ameddig nem ment. Ha kellett akkor egy feladatot megcsináltam 20x.

2011. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha kell tanári segítség, írjál. Csodát persze nem lehet egy hónap alatt tenni, de némi alapvetést rendberakni igen.
2011. ápr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ugyanazokat a feladatokat én is többször megcsináltam,és azért sikerült az érettségim.

Gyakorolj sokat!Sikerülni fog!

2011. ápr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Függvény táblázat manapság nem divat? Bezzeg az én időmben (négy éve) még bújtuk mint a fene, ugyanis (legalábbis akkor) még szabadott használni, és ha tudod, mit hol keress, a legtöbb feladat megoldása (vagy segítség az elinduláshoz) megvolt benne.
2011. ápr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lehet most is négyjegyűt használni, de ami jelenleg van, nem sokat ér. Vannak benne hasznos dolgok persze, de a többség nagyon bonyolultan van leírva, messze nem azon a középiskolás szinten, ahogy nekünk tanítják. Régebbi változatot kell beszerezni... én is azon vagyok jelenleg.


Kérdezőnek: Gyakorlás! Én is a régebbi érettségiket csinálom, sokat segítenek, pedig még nem néztem meg az összeset. Ami nagyon nem megy, ahhoz egy jó matekos osztálytárs vagy ismerős. Pár plusz délutánt megér a jobb eredmény.

2011. ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ti miről beszéltek? Az új függvénytáblákban olyan szájbarágósan vannak leírva a képletek, hogy annál egyszerűbben nem is lehet leírni. Nem középiskolás szinten... megmutatnám, hogy mit tanulok egyetemen matek címén, azt hiszem nem mondanátok ezt. Egy közepes matekosnak pedig igazán illik összehozni érettséginél egy 4-est legalább, nem olyan vészesen bonyolultakat kérdeznek azért. Egy átlagos tankönyvben nehezebb feladatok vannak. Emlékezzünk csak a hírhedt "ha 2 narancs ennyibe kerül, akkor fél narancs mennyibe?" kérdére, amit pár éve tettek fel.
2011. ápr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Akkor lesd már meg a legújabb kiadott függvénytáblázatot, amelyre még a matektanárok is azt mondják, hogy sz@r! Utána beszélj arról, hogy mi van jól leírva és mi nincs. Nekünk nem ugyanaz van, ami anno nektek volt 4 éve, ezért mondtam, hogy régebbit kell beszerezni, mert az újban nem jól vannak leírva. Másrészt pedig, az egyetemi szint, az egyetemi szint, nem pedig gimnazista középszint, ostobaság összehasonlítani, a "bezzeg én mit tanulok az egyetemen" mondattal.
2011. ápr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
* 4 vagy akárhány éve
2011. ápr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!