Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben jogos -e az...

Ilyen esetben jogos -e az oktatásügyi ombudsmanhoz fordulni?

Figyelt kérdés

Pár hónappal ez elött, megkaptam az egyéni haladási ütemtervet.Érettségi elött állok és az egyik tantárgyból a jegyek és az óraszám hiánya miatt nem tudnak értékelni.

Na most az egyéni szerintem feljogosít, hogy osztályozó vizsgát tehessek, de a tanárom nem igazán támogatja ezt az ötletet... Segítsetek! Köszi!


2011. ápr. 12. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:

mennyit,és miért hiányoztál olyan sokat,hogy nem tudnak értékelni??

Én régen jártam iskolába(20 éve) de ha valaki a hiányzásai miatt nem tudtak értékelni,meg a rossz jegyei miatt,azt megbuktatták..Így mehetett pótvizsgázni,vagy új évet ismételhet.

2011. ápr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
orvosi problémák miatt megkaptam a magántanulói jogviszonyt és ebből adódóan hiányoztam sokat...
2011. ápr. 12. 13:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá,de ha az iskola tudott arról hogy magántanuló vagy,akkor az iskolának nem kellett volna bizonyos időközönként behívni téged vizsgáztatni,feleltetni?Így meg lennének a jegyeid is,és a magán tanulói viszonynál másképp van az óraszám is nem??

Csak azért kérdezem,mert az unokahúgom is magántanuló volt,de ő neki havonta menni kellett a suliba felelni,vagy dolgozatot írni..Így értékelték a tudását..Neki nem voltak ilyen gondjai..

2011. ápr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Zavaros.

Ha magántanuló vagy, mindenképpen osztályzóvizsgát kell tenni, viszont akkor nem számít, mennyit hiányoztál.

Az ombudsmanhoz bármikor fordulhatsz, legfeljebb visszaír, hogy ez nem az ő hatásköre. Arra ne számíts, hogy postafordultával megoldja a problémádat.

2011. ápr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!