Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos volt, lehet...

Szerintetek jogos volt, lehet ebből bármilyen hátránya a tanáromnak?

Figyelt kérdés
Ma számítástechnika órán megnyitottam az internetet, erre a tanár odalépett,és hátulról rácsapott a fejemre. Nem fájt, de megalázó volt, és elsírtam magam. Tisztában vagyok vele, hogy túlzottan érzékeny vagyok,de nem tehetek róla. Nem fogom ezt eltűrni neki. Szerintetek ha reklamálok az igazgatónak, vagy bárhol máshol, lehet következménye? Nem tehet ilyet! Viszont félek a haragjától, mert nem állok jól az említett tárgyból.
2011. ápr. 12. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Tanárnak nincs joga bántalmazni a gyereket. Ezért a diplomája is ugrik és többé nem helyezkedhet el tanári pályán, ha kiderül! Általában ezeknek elbeszélgetés szokott lenni a vége, ha a tanárral máskor nincsen gond.

Nem tudom, hogy volt-e engedélyed felmenni a netre az órán vagy volt-e valamilyen előzménye ennek..

Ha nem voltál ludas a dologban, amiért kaptad a tockost, akkor szólhatsz az osztályfőnöködnek, a szüleidnek, az igazgatónak, etc.

DE! Ha hibás voltál benne, akkor inkább gondolkozz el a dolgokon, mielőtt bárkinek is panaszkodnál.

2011. ápr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nem teheti meg. Ha tilos volt megnyitni, akkor sem. Rád is szólhatott volna, üvöltözhetett volna, adhatott volna szaktanárit, egyest, de nincs joga testileg fenyíteni.
2011. ápr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs joga bántalmazni, de ha azért történt, mert netezni akartál órán, pedig nem lett volna szabad, akkor elég nagy pofátlanság lenne, ha még neked lenne képed a tanárt bajba keverni.

Ha véletlenül kattintottál félre, akkor is meg kéne vele beszélned, nem rögtön rohanni árulkodni.

2011. ápr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha ott azonnal lemész az igazgatóhoz, és megmondod h mi történt, akkor ki is rúgathattad volna a tanárt, mivel nincs joga a diákok bántalmazásához, és ezért feljelentheted a rendőrségen.

Ugyanakkor azt is számításba kell venned, hogy ha ki is rúgják a tanárt, akkor a többi tanár kollégája valószínűleg szolidaritást vállal a tanárral, és egy pár tárgyból biztosan meg leszel húzva.

Majd elérik, hogy otthagyd az iskolát/illetve koholt vádakkal kirúgnak.

Azt tanácsolom, hogy most már ne bolygasd az ügyet, mert azt ott és akkor lehetett volna.


Biztos ismered a mondást, hogy széllel szemben nem lehet hugyozni. (illetve lehet, de hosszútávon nem érdemes.)

2011. ápr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én biztosan szólnék a szüleimnek és ők onnan át is vennék az ügyet. Voltam már ilyen helyzetben csak az a baj,hogy engem pont az igazgató ütött fejbe(ő tartotta az infót) és ugye nem volt nagyon kinek reklamálni,de rettentő megalázó volt.
2011. ápr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az igazgató kb annyit csinálna, hogy beszél a tanárral, téged meg lecsesz, hogy neteztél.

Ha bemész a rendőrségre azzal se sokat érsz el, mert nem testi fenyítés volt ez, nem fejelted meg az asztalt, csak egy egyszerű kis tockos. Egy ideig foglalkoznak vele, aztán ejtik a dolgot.

Ezzel te annyit érnél el, hogy rengeteg időd rámenne és abban az iskolában nem lesz békéd, az biztos, a tanárok rendesen megszivatnának. Mellesleg ennek bizonyítására kellene egy vagy több osztálytársad is, akik szintén nem örülnének, ha miattad a rendőrségre kellene járniuk.

2011. ápr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jajj, emiatt ne kezdj már el balhézni. Majd ha felnősz visszasírod majd azt a tockost is és eszedbe jut, hogy mennyivel kevesebb problémád volt. Persze ezt még nem tudod értékelni és feldolgozni, de idővel rájössz.
2011. ápr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!