Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék foglalkozni...

Hogyan tudnék foglalkozni komolyabban az erőszakot elszenvedőkkel?

Figyelt kérdés
17éves vagyok, de életcélom, hogy segítsek azokon,akik családon belüli erőszakot élnek át..vagy bármi hasonlót. Mit tehetnék? Illetve az életem folyamán milyen munkát végezhetnék ami ezzel kapcsolatos, de nem szociális munkás akarok lenni.
2011. ápr. 20. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát... Tanulhatsz öt évig jogot, aztán lehetsz gyakornok három évig, hogy ez lehessen a szakterületed a családon belüli erőszak. De mehetsz orvosira, hogy tanulj öt évig, plusz sok-sok évig, hogy aztán pszichiáter lehess. De tanulhatsz simán pszichológiát, és kutatásokkal ráfókuszálhatsz jobban erre a témára. Ha szociális munkás nem akarsz lenni. :)

Ezek ugrottak be.

2011. ápr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát, ez nagyon nehéz dolog, mert ugye nálunk igazából ez csak a felszín alatt létező dolog, senki nem foglalkozik igazán vele, nincs törvényi szabályozása (normális).

Pszichológusként sztem tudnál segíteni, gyerek és felnőtt pszichológusként is, tehát még ezen belül is van variációs lehetőséged. A rendőrségen belül nem tudom van-e ilyesmi, de nem hiszem. Amíg nem folyik vér ha csak lehet kimaradnak belőle.

2011. ápr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos tudom, hogy ez így van aa rendőrségnél( amíg nem folyik vér, nem érdekli őket:S-.-)Én is a pszichológiára gondoltam, de emellett mindenképp valami gyakorlatibb formáját is megpróbálnám..a szociális munkás féle területet, de az a problémám azzal, hogy keveset keresnek és azzal nem sok mindent tudok elérni. De a pszichológiát ötvözve ezzel talán el tudok érni valamit, és segíteni ha nem is az összes szerencsétlen emberen, de néhányon mindenképp. Már csak be kell kerülni az egyetemre^^:S
2011. ápr. 20. 22:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak ezzel foglalkozó egyesületek, most csak a NANE jut eszembe (www.nane.hu). De kereshetsz másokat is. Keresd meg őket, és mondd el, hogy ezt szeretnéd csinálni, adjanak valami önkéntes munkát vagy segítsenek elindulni. Sok mindent tehetsz akkor is, ha nincs diplomád, és nem ez a főállásod.
2011. ápr. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget:) mindenkinek ment a zöld kéz^^
2011. ápr. 21. 12:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Jól szóltak előttem. Van rengeted olyan alapítvány, amely a szexuális felvilágosítással, családon belüli erőszakkal, "a 2. esély megadásával" foglalkozik. Szerintem ha igazán érdekel, akkor alaposabban utána fogsz nézni.

Nagyon jó látni, hogy van olyan fiatal, akinek már tervei vannak, nagyban gondolkodik. Ez a foglalkozás - ha nevezhető ez konkrétan annak - gyönyörű választás!

Sok szerencsét! :)

2011. máj. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!