Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 34 évesen beülni az iskolába...

34 évesen beülni az iskolába azért, hogy leérettségizzek az szerintetek gáz? Egyáltalán képes lehetek rá, hogy megcsináljam?

Figyelt kérdés

A történetem annyi,hogy diák koromban nem szerettem magolni és a könyvek felett görnyedni. 4-es átlaggal elvégeztem egy kereskedelmi szakmunkást,majd egy vendéglátó üzletvezetőit és ennyi. 17 éves korom óta dolgozom. Amióta megszületett a kisfiam (2.5 éve),azóta motoszkál bennem a tanulás,az érettségi de a miértjét ne kérdezzétek! Lehet,hogy bizonyítani akarok magamnak... Estin 2 év az érettségi,de nem tudom menne-e? Nem vagyok buta,de tudom,hogy nem könnyü,pláne úgy,hogy szinte már semmire sem emlékszem.

A munkám,a vállalkozásunk az olyan,hogy ehhez nincs szükségem az érettségihez,de... A férjemnek így is jó vagyok,de támogat,akárhogy is döntök. Mi a véleményetek? De kérlek ne szidjatok,mert így is nagyon bánt,hogy akkor ez nem érdekelt. Mennyire nehéz a levelezőin tanulni? Egyáltalán,hogyan működik? Annyit tudok,hogy heti 2 nap délután 1-től este 6-ig. Írjatok véleményt és tanácsot. Köszönöm!


2011. ápr. 26. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:

El tudod végezni, vágj bele! :)

Az érettségi egyáltalán nem nehéz...komolyan mondom. Csak be kell gyakorolni. :)

Én is tök hülye vagyok töriből, sosem írtam az órán a vázlatot, mindig mást írtam helyette, firkálgattam. Csak azért nem buktam meg, mert puskáztam minden dolgozatkor. Mégis négyest írtam az érettségin belőle (mondjuk a szóbelivel lehúztam 3-asra, de még a tételcímeket sem tudtam, nemhogy a tételeket :D).


A barátnőm tavaly együtt érettségizett az anyukájával. :)

És több ismerősöm is van, aki bőven 30 fölött szerezte meg, vagy épp most jár suliba.


Hajrá! :)

2011. ápr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az akaraterődtől és a motivációdtól függ, hogy sikerül-e vagy sem. Mindenki le tud érettségizni. Szóval hajrá! Szerintem csináld!
2011. ápr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tanulás utáni vágy nem korhoz kötött. Én csak gratulálok neked, ha 34 éves fejjel úgy érzed, be kell fejezned a tanulmányaidat. Ahol én dolgozom (kereskedelem) sok olyan beosztottam van, akinek 8 általános van meg. Szinte kivétel nélkül mindegyiknél sikerült elérni azt, hogy betegyék a seggüket az iskolapadba és leérettségizzenek.

Ebből adódóan a tapasztalatok, amiket hallottam: nem nehéz, tömbösített anyag, a tanárok általában normálisan állnak a dolgokhoz (pl. dolgozol), hiányzásokat nézik (igazolás kell).

Szerintem meglehet csinálni, nem hinném, hogy bárkinek nagy gondot okozna ez a fajta iskolai lét.

Tanulni mindenhol kell, hiszen elsősorban magadnak tanulsz :]]]


Ne feledd, sosem késő semmit elkezdeni. Ha pedig belevágsz, akkor ne futamodj meg és törekedj arra, hogy a minimálisnál egy picivel többet mindig tudjál a tananyagból.


Sok sikert!!!

2011. ápr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféleképpen vágj bele! Tanulni sohasem késő, legfeljebb nehezebben fog az agyad, de egy kis idő ráfordítással az is megoldható. Én 55 éves koromban tanultam új szakmát, és ötösre vizsgáztam. Ha minden igaz, most is elkezdek egy másik tanfolyamot. Magamnak akarok bizonyítani, és a környezetemnek.
2011. ápr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 voltam, amikor belekezdtem, konkrétan azért, hogy ha majd lesz gyerekem, tudjak neki segíteni. Azóta van, elsős és komolyan mondom néha még így sem értem a matamatika feladatait... Na lényeg a lényeg, nekem 2 idősebb osztálytársam is volt, az egyik 30 körüli, a másik meg 45 éves. A 45 éves kitalálta, hogy ő bizony főiskolára akar menni, azért kezdett bele a tanulásba. Nem volt könnyű a kezdet, láttuk, hogy szenved még az alapműveletettel is, de lassan belejött és jól sikerült az érettségije is. :)
2011. ápr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a bíztatást,annyira örülök,hogy senki nem szólt le! Mindenképpen belevágok szeptemberbe! :)
2011. ápr. 26. 11:23
 7/8 anonim válasza:
Az én férjem 29 volt mikor leérettségizett. Azt kell mondjam, hogy nem igazán volt neki nehéz. Nem mondom, kell hozzá kitartás, de ha valaki elhatározza, bejár az órákra és minden tőle telhetőt megtesz, akkor biztos, hogy sikerül. Csak mert az egyik tárgy nem megy annyira, még nem fognak megbuktatni. Csak azoknak nem sikerül akik tényleg be sem voltak hajlandóak járni az órára. Szóval mindent bele!
2011. ápr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én is estin végeztem. 23 évesen, de az átlagéletkor 30 körül volt. akadtak 40 feletti osztálytársaim és nekik is sikerült. egyáltalán nem volt vészes szerintem. szóval hajrá!
2011. ápr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!