Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idei érettségire hogy készültök?

Idei érettségire hogy készültök?

Figyelt kérdés
Egy hetünk van még a magyar-matek-töri érettségiig és én még nem tanultam semmit. Úgy értem... órákra készültem mindháromból rendszeresen, jól is tanulok, de külön nem ismételtem semmit.Az atlaszt, függvénytáblát még át fogom nézni. Mivel másik két tantárggyal megyek tovább, ezekre nem fektettem nagy hangsúlyt, de a cél mindháromból az ötös. (mivel végig ötös voltam belőlük.) Mi mást lehet tanulni erre a három érettségire? Csak nem ismételhetem át az őskortól napjainkig a törit... Ti hogy készültök? Sokan azt mondják, csak szövegértés a magyar és a töri is, az ötös elérhető úgy, hogy nem vagyok analfabéta. Igaz ez? Köszi előre is
2011. ápr. 26. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Én most szintemelő érettségit teszek töriből, úgyhogy én végigvettem az őskortól az EU-ig az anyagot.

Matekból igazából anno én se készültem.. meg is lett az eredménye.. elég gyérre sikerült. :D

Magyar? Azon nem tudom mit parázik mindenki.. ha 5ös voltál belőle ne aggódj, jól fog sikerülni. Nekem is 5ös lett! (Pedig nem készültem rá semmitsem...)

2011. ápr. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, az emelt töri más dolog :) Arra ajánlatos rendesen felkészülni. Én emelt bioszozok és végig tanultam az évet, át is ismételtem mindent, feladatokat oldottam. Kémiából középre megyek, de ugyanezt megcsináltam. Másra nem maradt időm. De fogalmazni tudok, szeretek is. Szerintetek az atlasz, a források és egy relatíve jó alapműveltség elég az ötöshöz? (dolgozatokra készültem mindig, de sokat felejtettem) Ja és sok sikert mindenkinek!
2011. ápr. 26. 10:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze, ne viccelj!

Emelten mi nem használhatunk atlaszt.. mert abból még a hülye is megoldja ötösre.

Nekem voltak osztálytársaim, akik éppen, hogy átmentek töriből.. na, ők a nem normálisak.. :)

Hidd el, hogy menni fog.. csak logikusan kell gondolkozni, és addigra már úgyis túl leszel egy magyar, matek érettségi.. rájössz, hogy nem kell parázni, meg nem is ajánlatos, mert akkor nem tudsz az érettségidre koncentrálni.

Majd írj, hogy hogy sikerült, bár gondolom elég okos lehetsz, ha kémiából, meg bigyóból érettségizel. :D

Milyen szakra készülsz? :)

(első voltam)

2011. ápr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én orvosira készülök :) Elsősorban azért, mert más szakmát nem tudok elképzelni magamnak. Azért ijedtem meg kicsit, mert a bizonyítványomból megvan majdnem a max. pont (98), de nem szeretném, hogy a matek vagy a töri lerontsa annyira, hogy duplázásra kerüljön sor. Most azért oldok meg egy-két előző érettségit. Majd kiderül, hogy megy:) Te hova szeretnél továbbtanulni?
2011. ápr. 26. 11:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Én igazából jogi szakra készülök, de hogy pontosan mire, még nem tudom. Egyelőre elvégzek egy OKJ-s szakmát (még van egy évem) és jövőre jelentkezem. De addig gyűjtögetem serényen a pontokat. :)

Sok sikert az álmaid elérésére. Nehéz szakot és szakmát választottál.. elég sok az ismerősi körömben, aki orvosnak készül.. :)

De sok kitartással biztosan sikerül. Érettségi miatt meg ne aggódj! :)

2011. ápr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! Neked meg előre is sok sikert! :) Most megyek, várnak rám a kémia számolások... :-D
2011. ápr. 26. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!