Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakra/iskolába/pályán...

Milyen szakra/iskolába/pályán lehet elhelyezkedni jó fizikával (idén lesz meg a fizika előrehozott érettségim), matematikával (matekból az osztály legjobbja vagyok)?

Figyelt kérdés

Jelenleg tizenegyedikes vagyok. Félévkor az átlagom 4,6 volt (nem volt egy darab hármasom sem)+ idén nyáron le szeretném tenni a nyelvvizsgát.

Ezek jó tanulmánynak számítanak az egyetemeken?


2011. ápr. 26. 13:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerencséd van, hogy ez a 2 tárgy jól megy, gyakorlatilag bármilyen mérnöki szakot választhatsz, azokkal nem is lehet nagyon mellélőni elhelyezkedés szempontjából. Csak alaposan nézz utána, hogy melyik mérnök pontosan mit is csinál, nézegess álláshirdetéseket, hogy az adott szakma mellé még miket kérnek (nyelv, számítógépes ismeretek stb) és mát az egyetem alatt (vagy inkább előtt) csinálj nyelvvizsgát is.

Én könnyűipari mérnöknek tanulok az OE-n, és nyomda-média szakirányon vagyok, minden megtanulunk, ami ahhoz kell, hogy egy nyomdában el tudjunk helyezkedni (kb 30-an végeznek itt egy évben, ami a munkaerőpiacon való elhelyezkedést megkönnyíti). A matek-fizika mellé kell még kémia is, elég erősen, de ha azt nem is szeretted annyira, akkor is meg lehet csinálni a kémiás tárgyakat, ha tanulsz.

sok sikert a szakmaválasztáshoz! :)

2011. ápr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!