Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet mozgássérült...

Miért nem lehet mozgássérült óvónő? Pont nézem a kislányommal a Balamory c gyerekműsort, ahol rendszeresen foglalkoznak a gyerekekkel különböző sérültek pl vakok, kerekesszékben ülők, siketek stb, persze egészséges óvónő felügyelete mellett.

Figyelt kérdés
Így a gyerekeknek teljesen természetes, hogy ők is ugyanolyan emberek, csak néha segítségre szorulnak. Magyarországon (úgy tudom)alap feltétel a fizikai és persze szellemi alkalmasság. Tehát, ha mondjuk valakinek könyöktől hiányzik az egyik karja nem foglalkozhat gyermekekkel? Ez olyan, mintha megtiltanánk nekik, hogy gyereket vállaljanak, nem?
2009. márc. 6. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak hogy egész kell legyen, de elég komoly testi követelményeknek kell megfelelni.Pl hány percet fut százon, ilyesmi.

A munka is komoly fizikai megterhelést jelenthet.

Az óvónő felügyel is, hogy futna kerekesszékben egy gyerek után, vagy hogy szedné le a fáról, ha felszökött, de nem tud lejönni?

Foglakozást bárki vezethet, gyerekfoglalkozást, rendezvényeken, vagy meghívhatják ovodába. Vak is sánta is, mert neki csak arra kell ügyelnie, van mellette aki vigyázzon.

A mozgássérült hogy tartaná a tornát?(a gyerek még utánzással tanul) A vak hogy tanítaná a színeket? As üket hogyan tanítana beszélni, énekelni? Egy egész brigád kéne akkor.

2009. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé logikátlan a gondolkodásod.

Az, hogy könyöktől lefelé hiányzik az egyik karja, nem zárja ki saját gyermek vállalását, de gondolj már bele, egy óvónőnek hány gyerekkel kell törődnie? Néha még az a 2 kéz is kevés ami van.

2009. márc. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van mozgássérült ismerősöm, aki óvóbácsi. Nem kerekesszékes, de mozgássérült.
2009. márc. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, milyen mértékben sérült. ha tud mozogni a saját lábán - tehát maximum sánta -, el tudja látni magát, és a gyerekeket is, ha vészhelyzet esetén képes kirángatni a gyereket csatornafedél alól, akkor valószínűleg lehet.


én olyan iskolába jártam, ami pont erre orientálódott, és rengeteg volt osztálytársam lett ovónő. mondjuk a nagy részükhöz sosem vinném a gyerekem, kár hogy valami intelligencia szűrés nincs, csak a beszédhibákat meg a fizikai állapotot szűrik :) sajnos a nagy része se.ghülye.

2009. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Es akkor hogy is lenne? A gyerek segitene az ovonot, vagy az ovono a gyerekeket?
2009. márc. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

na, úgy látom beletrafáltam. írtam is, hogy egészséges óvónő felügyelete mellett. Tulajonképpen arról jutott eszembe, hogy anno nekünk volt egy óvónénink, aki annyira dagi volt, hogy nemhogy futni, de lehajolni alig bírt. ??? Viszont van olyan óvónő is, sőt tanító/tanár is, aki pszichológiailag egyszerűen nem alkalmas a pályára, mégis ott dolgozik. Akkor már inkább egy mozgássérült, de kedves, türelmes.

Ez egy pedagógus szakma, itt is bevezetném legalább 2-3 évente a pszichológiai felülvizsgálatot.

2009. márc. 6. 15:53
 7/10 anonim ***** válasza:
21%

Hát, figyelj, ebben a megvilágításban eyrészt igazad van, az én lányom is sokat panaszkodik egyes tanáraira, és tudom, hogy igaza van a gyereknek, mert a tanulás a mániája (időnként már én állítom le, hogy kicsit lazítson, dehát egyszerűen szívni akarja magába a tudást), és nem elégedett a tanár hozzáállásával, teljesítményével.

Csakhát ebben a megvilágításban érdekes az eredeti kérdésedhez való viszonyítása. Te vagy nagyon értesz a pszichológiához, hogy hogyan kell kérdezni úgy, hogy egy válaszból egy újabb kérdésből rávilágíts az igazi problémára, vagy természetszerűleg van meg benned ez a képesség. Nem tudom.

De most baromira elgondolkodtadtál! húúúúú

Nagyon ütős volt!

Tényleg, mit lehetne tenni az ilyen pedagógusok ellen akik ugyan testileg épek, de alkalmatlanok a pályára?????

Basszus, hogy Neked mennyire igazad van, ez félelmetes!

2009. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

illetve javítanám magam, amikor azt írtam, hogy testileg épek.... hiszen az elhízott óvónéni már nem képes testileg úgy vigyázni a gyerekekre ahogyan azt kéne....

szóval igen, követelmény kéne hogy legyen amit írtál!

2009. márc. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Siket lehet tanár a siketek iskolájában. De nem a beszédet tanít a hallássérülteknek, hanem a tantárgyakat, pl. matek, fizika, számítástechnika, történelem, magyar, testnevelés, stb. A vak pedig a vakok iskolájában. A mozgássérültről nem tudok. Tulajdonképpen miért is ne, de nem mindegy, hol tanít, mert a gyerekek még nem olyan érettek, hogy kezelni tudják ezeket a helyzeteket.
2009. dec. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Nekem még annó az egyik óvónőm nagyon kövér volt, még lehajolni sem tudott komolyan, de mégcsak játszani sem velünk. Ezzel szemben volt egy fiatal, gyerekszerető óvónőnk is, vele a mai napig tartom a kapcsolatot, mindig játszott velünk, türelmes volt a gyerekekkel, stb... Én úgy gondolom hogy csak olyan óvónőket kéne alkalmazni, aki a gyerekkel türelmes, foglalkozik velük, sőt ha kell, játszik is. Ha az illető túlzott elhízottsága vagy akármilyen más probléma ezt kizárja, (pl. fogyatékosság), akkor ne dolgozzon ott, mert egyrészt lehet megijesztené a gyereket, másrészt azért kapja a fizuját hogy dolgozzon, és egy vak ember (nem rosszindulatból!), de nyilvánvalóan nem tudna annyi mindent ellátni a gyerekek körül, mint egy egészséges, így nem igazságos, ha ugyanannyi fizut is kapna.
2011. máj. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!