Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minek kell érettségi egy...

Minek kell érettségi egy mozdonyvezetőnek vagy egy kamionsofőrnek?

Figyelt kérdés
A minap olvastam, hogy a mozdonyvezető tanfolyamhoz alapfeltétel az érettségi. Ezenkívül láttam, hogy egy kamionos cég érettségivel keres sofőröket. Jobban el tudja vezetni attól hogy van érettségije?
2011. ápr. 30. 16:22
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
57%
Azért, mert az érettségi egy alapműveltség.
2011. ápr. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
53%

Érettségi = alapműveltség.

Ha tetszik, ha nem, ez sajnos kell már majdnem minden munkahelyre úgy, mint a nyelvtudás.

2011. ápr. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
70%
Erettsegihez tovabb tanulsz, addig is kevesebb a munkanelkuli.
2011. ápr. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Miért egy szakmunkás nem alkalmas erre a feladatra? Némelyik szakmunkás műveltebb mint a legtöbb diplomás
2011. ápr. 30. 16:44
 5/40 anonim válasza:
91%

érettségi ma már olyan, mint réges-régen volt a nyolc osztály

semmit sem ér, de kell

2011. ápr. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
43%

Némelyik szakmunkás műveltebb mint a legtöbb diplomás


Ezt miből szűrted le?

2011. ápr. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
63%

Ezt most nem kell túl dramatizálni, ez a törvény jó ideje, nem pedig két napja.

És az, hogy 'némelyik' szakmunkás műveltebb, 'némelyik' diplomásnál, akkor örülj neki. Te így látod a dolgokat.

Egy ember nem azért tanul sokáig, hogy egy szakmunkást leelőzzön, magának tanul, mert műveltebb akar lenni az alapnál és több lehetőséget akar.

Hülye példa, de nem találkoztam még szakmunkással, aki pl. bíró lenne ...

2011. ápr. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Nem térnék el a témától, de nézz körül az egyetemeken, főleg a büfészakokon. Ott aztán hatalmas "műveltség" van. Főleg aki kijön egy 2-es diplomával az egyetemről. Ezek miatt vannak ilyesfajta elvárások a munkafelvételin. És megy a rinyálás, hogy kevés a jó szakmunkás mert kimennek külföldre. Igen. Ott nem nézik le őket ilyen szinten
2011. ápr. 30. 17:20
 9/40 anonim ***** válasza:
47%
Az általad emlegetett büfészakokon éppen, hogy olyan dolgokat tanulnak, ami a műveltséget fejleszti különösen.
2011. ápr. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom felétek mi járja, de felénk szakmunkásképzőbe az olyan emberek mennek, akik nem akarnak tanulni, de igazán dolgozni se, így a szakmunkásképzők színvonala a békasegge alatt vannak.

Az érettségi egy alapműveltséget ad, és már olyannyira pofátlanul megkönnyítették, hogy a letétele már nem nagy kunszt (minimális tanulással simán 3).

Nem tudom miért kell túlmisztifikálni a dolgot, le kell tenni és kész. Amúgy elég gáz, hogy amikor az utcán megállítanak riportra pár embert és fogalmuk sincs a magyar történelemről se az irodalomról.

2011. ápr. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!