Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Holnap biztosan lesz novella-e...

Holnap biztosan lesz novella-elemzés? Elképzelhető, hogy nem lesz? Valami tipp mi lesz még a 3 tétel közt?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Nyilván lesz..................

A három részből mindig az az egyik, úgyhogy nem is tudom mi alapján gondolod, hogy nem lesz...

2011. máj. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen lesz
2011. máj. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az alapján gondolom, hogy a suliban megkérdeztem két magyar tanárt is, és ők azt mondták, hogy egyáltalán nem valószínű. Hogy lehet vers-elemzés lesz, nem pedig novella.
2011. máj. 1. 10:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Verselemzés is lesz, meg novella elemzés is, valamint a harmadik az érvelés lesz.:)
2011. máj. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De ti ezt miből gondoljátok ??
2011. máj. 1. 10:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem láttál még egy magyar érettségit sem?Mert úgy írsz...:) nézd vissza az összeset és meglátod h mindig is így volt.
2011. máj. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A magyar írásbeli érettségin MINDIG ez a 3 szerepel:

- érvelés

- novella elemzés

- vers elemzés


Ezek közül választasz egyet,és azt csinálod meg.

Jah,és még ott van a szövegértés rész,azzal fogtok holnap kezdeni.


A tanárokat meg csókoltatom,hogy ennyire nincsenek képben a magyar érettségivel.


Én tavaly érettségiztem,és minden évben ez a 3 szerepel a követelményben.

2011. máj. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó akkor most kénytelen leszek megvédeni a kedves kérdezőt. Csókoltasd a tanárokat, jogosan fognak vissza csókolni! :)


Az érettségin egyáltalán nem biztos, hogy novella elemzés lesz, de van rá egy 80%, ugyanis ahogy a kérdező is írta, előfordul, hogy vers elemzés lesz. NEM, nem a vers összehasonlítás!!! Nézzétek meg pl a 2006-os érettségit, ha jól emlékszem. Ott egy darab novella elemzés nem volt... Van, hogy verset tesznek be helyette, ugyh ennyire ne legytek képbe kedves emberek... :D


A kérdezőnek mondom, hogy nem biztos, de elég esélyes, hogy az lesz... legalábbis remélem, mert holnap érettségizek én is.

2011. máj. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

És mivel forrás nélkül nem illik állást foglalni, így:


[link]


A feladat MINDIG "egy mű értelmezése", nem pedig novella elemzés, ahogy egyesek gondolják. Ezen felül, még igen, ott van az összehasonlító elemzés is. Tehát egyáltalán NEM biztos, hogy novella lesz...

2011. máj. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az előző válaszadóval kell egyet értsek!

Nem feltétlenül lesz novella elemzés, csak az a beváltabb...

a pontok pedig:

Egy mű elemzése

Érvelés

Összehasonlító elemzés


Általában az összehasonlító az verselemzés, a mű elemzése pedig novella...de előfordulhat, hogy vers legyen...mint ahogyan a 2006-os érettségiben is volt :P

2011. máj. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!