Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 14 éves vagy, a szókincsemet...

14 éves vagy, a szókincsemet szeretném fejleszteni orbitális nagyságúra. Hogy tudnám ezt véghez vinni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Rengeteget kell hozzá olvasnod. Na nem a netet, hanem irodalmi műveket, regényeket, és lehetőleg nem csak a kortárs írókat. Az olvasás a helyesírásodon is úgy javít, hogy észre sem veszed, és a fogalmazásodat is fejleszti.


Remélem, nem Alekosz miatt vagy ennyire lelkes. Ő ugyanis gyakran helytelenül használja az idegen szavakat, és nem irodalmi művekből, hanem filmekből idéz. Csak annak tűnhet műveltnek, aki maga sem túl művelt...

2011. máj. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Olvass sokat.
2011. máj. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Ő ugyanis gyakran helytelenül használja az idegen szavakat"

szerinted az orbitális nagyságú helyes?

2011. máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát például kezdhetnéd máris azzal, hogy elkerülöd a jövőben az olyan stilisztikai bukfenceket, mint az "orbitális nagyságú szókincs". Az orbitális szó jelen esetben nem helyénvaló (adekvát jelző). Így van az igazság, ahogy fentebb említették vala - olvass sokat, főleg klasszikus műveket. Alekosz egy műveletlen tahó mellesleg, nagyon látszik rajta a zavarodottság, amikor törekszik cizelláltan kifejezni mondanivalóját. Ez -ahányszor hallottam- nem sikerült neki.
2011. máj. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Így van, ülj ki a szabadba és olvass egy szépirodalmi művet. Minél többet elolvasol belőlük, annál "orbitálisabb" szókincsed lesz.
2011. máj. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Én is 14 éves vagyok és "orbitális" a szókincsem mert sokat olvasok és meg is értem amit olvasok nem úgy mint Alekosz aki egy műveletlen tahó mert sokszor azt se tudja mit mond csak jól hangzik
2011. máj. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jókai. "Orbitális" szókincsű, "orbitális" hagyatékú írónk. Kezdésnek nem rossz.
2011. máj. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm..egyáltalán nem nézek valóvilágot, és nem nem alekosz miatt..egyszerűen csak magamat szeretném fejleszteni mert elegem van abból hogy ha komolyabb beszélgetésbe kezdek valakivel, csak nyökörgök..
2011. máj. 12. 06:25
 9/12 anonim ***** válasza:

19:36,

sőt, folytatásnak sem. :)

2011. máj. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
neharagudj, ezt az utolsót nem értem..
2011. máj. 14. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!