Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy megjegyezzem...

Mit tegyek, hogy megjegyezzem az olvasottakat?

Figyelt kérdés

Szeretek olvasni neten minderol, foleg tudomanyso dolgokrol, kemiarol, fizikarol stb, olyan dolgokat amiben sok tudos neve szerepel karoltve eleg sok datumal(pl: felfedezesek). Ha elolvasok akarhany oldalt es oda is figyelek teljesen, akkor is kb 3-4 nap alatt elfelejtem a datumot, es a neveket is ha nem annyora hires szemelyekrol van szo, vagy nehezebb hosszabb nevuk van. E felejtesem ellen ki mit javasol, mivel, hogy erjem el azt hogy hoszabb ido utan is emlekezzekk az olvasottakra???

(Ha napokon keresztul ugyanarrol a temarol olvasnek es sokszor talakoznek egy adott datummal vagy nevvel akkor konnyen menne a megjegyzes de altalaban kul. dolgokat olvasok). Azert olvasok, hogy egy kicsit muvelodjek, de ha talalkozok pl kemiabol egy uj temaval, pl:egy altatoanyag, a kloroform felfedezese, es 3-4 napon belul elfelejtem, akkor nem ertem el az olvasassal semit es ez idegesit.

Elore is koszi atanacsokat


2011. máj. 11. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ilyesmiket az ember csak akkor tudja megjegyezni hosszabb távra, ha benne van az adott témában elég rendesen és természetesen érdekli is őt. Csak úgy, hogy "én akarok lenni a nagy műveltségcsászár", nem leszel művelt.
2011. máj. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt teljesen normális, miért idegesít? :)

Az összefüggésekre, sztorikra, vagyis a lényegre emlékszel nem? Az agyad szelektál.


Nem a dátumok, és hasonló adatok jelentik azt, hogy emlékszel az olvasottakra. Nem az a fontos.

Dátumokat, adatokat inkább magolni lehet, ha szükséges, pl. ha ebből vizsgáznál.


Ha érdekel a téma, akkor gondolom nem az évszámok érdekelnek belőle :) Továbbra is a kémiai/fizikai tartalomra figyelj, az a lényeg. Ami érdekes, azt tedd be a kedvencek közé, vagy máshogy ments el, későbbi olvasásra is.

2011. máj. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valszokat, meg annyit hozzafuznek, hogy a a jelenlegi tudasomat se hasznaltam sose dicsekvesre, bocskodesre es a kesobbit sem fogom soha. Azt viszont nagyon szeretnem hogy muveltsegcsaszar legyek, de oda sok sok ev olvasas szuksegeltetik, de nagyon jo dolog lenne. Lehet hogy elsore nem jegyzek meg sokat az olvasottakbol de valahogy el kell kezdjem, nem??? es lehet, ha egyre tobb mindet tudok egy temabol akkkor az ujabb dolgokat is konyebben megjelgyzem.
2011. máj. 12. 21:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok,

persze, valahol kell kezdeni, de ne a dátumokkal-nevekkel foglalkozz.

Az agyad az összefüggéseket jobban eltárolja, mármint később is úgy tudod jobban előkeresni. Inkább megérteni próbáld, ne arra koncentrálj, hogy megjegyezd-bemagold.


Egyébként miket szoktál olvasni, mi érdekel?

És mennyi idős vagy?

Csak online anyagokat keresel, vagy ajánlhatok könyvet is?

2011. máj. 13. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
minden ami fizikaval, kemiaval kapcsolatos, es igen, ajallhatsz konyveket, megkoszonnem.
2011. júl. 5. 00:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!