Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Én 3 faktot (fakultációt)...

Én 3 faktot (fakultációt) szeretnék felvenni. Rajtam kívül csinált már más ilyet? Bírni fogom?

Figyelt kérdés
matek-töri-biosz fakt
2011. máj. 12. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ hány órásak. Nálunk az volt (hivatalosan), hogy max. 9, min. 6 órát kellett felvennünk.


Bírni fogod, ha amúgy is bírod a tanulást, meg szereted ezeket a tárgyakat.


Nekem 11.-12-ben mindig 9-nél több faktos órám volt, de nem haltam bele :)

2011. máj. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem fogod. Szerintem pont ez a 3 az a tárgy, amin a legtöbbet kell tanulni. Én évelején biosz-kémiás voltam, de a biosz szörnyű volt. A tanár diákban vetített és rengetek anyag volt akár egy órán is. Le is adtam. A matekon nagyon-nagyon sokat kell gyakorolni. A történelmet előről kezditek, nagyon sok. A biosz meg brutál...
2011. máj. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
töri felesleges,hacsak nem azzal akarsz továbbmenni. a töri érettségire tanulni sem kell szinte...aki 4 évig tanult ugyanolyanra írja mint aki csak átolvasgatta..az egész töri az atlasz. a biosz emelt szinten nehéz..most írtam, de megírható szerintem.a matek biztos gyakorlós. sztem a biosz,matekot hagyd meg.
2011. máj. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A mi sulinkban 3 faktot lehet felvenni, igaz egyik nyelv, és sokan felveszik mind a 3at, és bírják. De attól is függ, hogy mennyire kemények. Mit szeretnél ezzel a hárommal? Mert azt érdemes választani, amivel tovább szeretnél tanulni.
2011. máj. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. A matek szerintem mindenhol jól jön, a középszintű érettségire is jól jön, ha mélyebb matematikai ismereteket szerzel, egyetemen meg bármely természettudományos szakon behajtják rajtad az integrálás-deriválás és hasonlók csodáit. Meg amúgy is, ha nincs annyira tiszta vonal előtted, mit is szeretnél továbbtanulni, a matek nagyon sok helyre jó, mérnökikre, természettudományra, gazdaságra egyaránt. Szóval szerintem vedd fel mindenképp, aztán majd meglátod, hogy bírod.


A bioszt igen sokféleképpen lehet oktatni fakton, nálunk elég szar volt, az tartotta, aki az órákat is, de ő egyszerűen semmilyen keretek között nem volt jó tanár. A sok lexikális anyag mellett itt viszont több lehetőséged nyílik kísérletezgetni, boncolgatni, ha ezek érdekelnek.


Törit pedig tényleg csak akkor ajánlom, ha ez a továbbtanulásodhoz kell. Szerintem az érdeklődés kielégítéséhez a középiskolai szintű töri nem megfelelő, túl száraz, unalmas, és középszinten tényleg alig kell valamit tudni.


Mindezeken a tanár stílusa sokat változtathat, h milyen célzattal tartja az órákat. Szóval ha nagyon nem tudod, mi legyen, vedd fel mind a hármat, aztán általában van egy próbaidő, ami után le lehet adni-fel lehet még venni, ha valami nem tetszik. ( nálunk ez 1 hónap volt, azt hiszem). Ezek alá természetesen beletartozik, hogy mennyire bírod, de szerintem előre tényleg ne ez alapján dönts.

2011. máj. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk hetente egyszer volt 2 orás fakt, de volt olyan oszttársam, aki 5 fktra járt. biosz, magyar, angol, német, töri

ha ő birta, te is birod

2011. máj. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 4 faktot vettem fel.

Matek, töri, angol, német.

A faktokon kívül heti 25 órám lesz, így akkor 33.

2011. máj. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!