Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdoga hivatkozásban vki...

Szakdoga hivatkozásban vki segítene?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy nem tudom, ha írok valamit ami le van írva egy könyvben de átfogalmazom, v betömörítem egy fél mondatban de a vessző után, v egy másik mondatban már csak a saját gondolatom van akkor mi van??? Most akkor h hivatkozzam meg, plusz nem szó szerint írom, szóval nem állíthatom h ő mondta főleg ha az egészet más kontextusba helyezem. Ötletek?


Ja és tul. képpen bármit leírok azt már előttem tutira leírta más nem? Az se kizárt h szóról szóra :S


2011. máj. 18. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk erre azt mondták, hogy az is olyan mintha idéznénk és velünk lábjegyzetbe rakatták a szerző nevét.

Az a biztos, ha rákérdezel a konzulensednél ill. ha van valami szempontrendszer, akkor abban lehet, hogy van valami.

2011. máj. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ok köszi van szempont rendszer, de már TELJESEN belezavarodtam az egészbe :S Mármint minden plágium ennyi erővel, az is amit nem tudok h leírtak már előttem :D

Akkor ebben az esetben nem kell a konkrét hivatkozás csak a szerző neve?

2011. máj. 19. 00:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, az este rosszul írtam. Nem csak a szerző neve kell, hanem a mű címe is vagy ha netes hivatkozás, akkor az is. Nálunk nagyon rámentek a formai dolgokra (margó, sorköz, hivatkozás stb.), de az a biztos, ha a konzulenseddel beszélsz, mert szinte minden sulinak más a szempontrendszere.
2011. máj. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem is ez a problémám, amit te kérdeztél, hogy tuti valaki már leírta kb. ugyanazt... Ha ezzel kapcsolatban jutottál valamire, akkor pls. oszd meg velem, mert gondolom neked már megvan a diploma, de én most szenvedek vele, s nem akarok égni, hogy valamire nem hivatkoztam, amire kellett volna. Ha mindenre kell hivatkozni, akkor minden orvosnak, aki publikál valamit Hippokratészre kell hivatkozni, bár én olyat még nem láttam.
2013. ápr. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Végülis azt csináltam, ha vaamit olvastam és arra akartam hivatkozni, akkor azt írtam, hogy ahogy Kovács József felhívja a figyelmet művében* erre meg erre, blabla, leírtam mit írt Kovács József és erre reflektáltam utána a saját véleményemmel. És akkor a csillaggal jelölt művet megjelöltem forrásként, ha konkrét fejezetről volt szó, akkor megjelöltem az oldalszámot, esetleg a fejezetet is.


Tehát annyi a lényeg, hogy a te gondolatod mindg másik mondatban kezdődjön, és szerepeljen előtte valahogy, hogy az a te gondolatod. Véleményem szerint, Egyetértek ezzel az állásponttal, Annyiban kérdőjelezném meg ezt a hozzáállást...stb.


A lényeg, hogy ne mosódjon össze a saját gondolatod a máséval.

2013. ápr. 14. 21:08
 6/6 anonim válasza:
Köszi szépen, a bevezető résznél találtam hasonló dolgokat neten, mint az enyém, de sztem tök általános dolgok, amiket bárki kitalálhat, úgyhogy nem tüntetem fel forrásként.
2013. ápr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!