Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedves orvostanhallgatók /...

Kedves orvostanhallgatók / végzett orvosok! (főleg SE) Mi volt a 6 évetek alatt a legnagyobb szellemi/lelki/fizikai megpróbáltatásotok!?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalatokról érdeklődnék,amit magatok éltetek át. Érintettségem az ügyben egyelőre csak annyi, hogy idén szeptembertől kezdem meg az orvosit a SOTE-n.

Szóval, mit volt a legnehezebb elviselni a 12 féléves tanulmányaitok alatt? Értek-e benneteket megaláztatások, olyan esemélyek, amik nagyok kellemetlenek voltak, de mégsem volt lehetőségetek elkerülni? Tanulmányi nehézségek; képtelenségnek látszott ennyi tananyagot megtanulni stb... ?


2011. máj. 20. 00:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Hát... Nem is tudom mit írjak... Szóval én már sokadszorra fogom újrakezdeni a másodévet, de ennek részben a lustaságom az oka. Mindenesetre kötélidegek kellenek szerintem, mert az anyag gyakran hatalmas mennyiségű, és teljesen értelmetlen, csak magolnivaló... Megaláztatásban még nem nagyon volt részem, de volt már, hogy megnézték az indexem, hányszor buktam, és megjegyzéseket tettek rá, de másoktól hallom, hogy azért szoktak beszólogatni... A másik meg, hogy semmire nincs garancia, lehet, hogy Te a maximálisat kihozod magadból tanulás szintjén, amit csak tudsz, mégis megvágnak, mert kifogsz valaki olyan vizsgáztatót, akinek rigolyái vannak, vagy nem tetszik neki a stílusod... Szóval, ha szeretnéd h maradjon minimális társasági életed, vagy nagyon jól kell tudnod beosztani az idődet, vagy a tanulásra rovására fog menni, aztán odajutsz mint én XD (persze csak riogatlak, mert én iszonyat lusta vagyok, ha te szorgalmas vagy, és jól tudsz seggelni, menni fog...)
2011. máj. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

elsőnek - neked mellesleg mi volt a célod az orvosi egyetemmel?

Miért mentél oda, ha a szíved inkább a társasági lét felé, és nem a tanulás felé húz?

2011. máj. 20. 00:44
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

ezt mondjuk én se értem :D ha orvosin "sokadszorra" kell újrakezdenie valakinek a másodévet (ember, az után még van 4!!!), akkor nem értem, hogy mit keres ott... vagy akár csak a közelében is..


kérdező!


ha nem vagyok indiszkrét.. te honnan tudod már most, hogy az orvosin leszel? :D

2011. máj. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Elég jó eredményekkel érettségiztem, ami azt eredményezi, hogy 472 pontom lesz az ÁOK-ra, ami szerintem elegendőnek bizonyul majd a felvételihez.

Mindegy, ezzel nem akarok dicsekedni, nem olyan nagy teljesítmény ilyen pontot összehozni, ezzel tisztában vagyok. Igazándiból már teljesen el is felejtettem a gimiben töltött 4 évet és az érettségit (hát ja, még a szóbeli mondjuk hátra van). Jelenleg csak arra koncentrálok, hogy az orvosin magamhoz és az áltaghoz mérten kiválóan teljesítsek.

2011. máj. 20. 01:55
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Az unokám most másodéves. Amire szokott panaszkodni: vannak vizsgáztatók,akik ok nélkül vágnak meg valakit. Együtt vizsgázott egy "fizetős" csajjal,aki azzal kezdte,hogy:fizetős vagyok. A prof alig kérdezett tőle valamit,és megadta a kitűnőt. Unokámat pedig meghúzta. Megkérdezte,hogy miért,a válasz az volt,hogy csak.

Szerencsére több ilyen eset nem volt.

Sebész akar lenni. A nyári szünetben egy hónapra a helyi kórházban volt gyakorlaton. (Pénzt nem kapott érte).

Az osztályvezető és a többi főorvos nagyon rendes volt. Behívták a műtétekhez,oktatták,elmagyarázták neki a műtétek menetét.

Az osztályos orvos és a segédorvosok viszont keresztül néztek rajta. Volt olyan is,aki arra utasította,hogy cseréljen ágyneműt a beteg alatt. Egy orvosnak ehhez is érteni kell szerintük.

Rengeteget kell tanulni,ha valaki komolyan veszi a dolgot. Nincs ideje bulikba járni,minden szabad idejét, itthon is a tanulással tölti. De a célért el kell viselni ezt is.

Egyébként elég jók az eredményei.

2011. máj. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

ma 7:40-nek


"Volt olyan is,aki arra utasította,hogy cseréljen ágyneműt a beteg alatt."


Igen, azért utasította erre mert egy elsőéves orvostanhallgatónak nyári ápolástan gyakorlaton pontosan ez a dolga. Ágyneműt és ágytálat cserél. Ápolói munkát végez. És csak a szerencsésebbek jutnak be műtőbe, mint például az unokád. Úgyhogy ezen nincs semmi felháborító.

2011. máj. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%
Az első vagyok... Igen, tudom, mit keresek még ott, ha bukdácsolok... De én le is írtam, hogy nem rólam kell példát venni... És eléggé furcsán hangzik, de nem volt jobb ötletem hova menjek. Még az összes dolog közül ez érdekelt a legjobban. És okés, hogy van még 4 év (meg x év rezidensképzés), de a legtöbben akik buknak, az első két évben buknak. És igen, iszonyat lusta vagyok, és valami hihetetlen módon ideggyenge is, lehet, ez nem a legjobb kombináció, de legalább időközben rájöttem, hogy ezt akarom csinálni, de ami már megtörtént azt nem tudom visszacsinálni... Amúgy meg bárkivel megtörténhet, hogy megbukik, kicsúszik az időből, stb. Ja és igen, az ápolástan gyakorlaton valóban ezt kell csinálni, benne van a nevében is :) Én pl. végig pelenkáztam, ágytálaztam, ágyneműt cseréltem, sőt még raktárat is takarítottam, még annyit se engedtek, hogy vért vegyünk, nemhogy a műtőbe bemenjünk... De ennek ez a célja, hogy megismerjük a beteget, a kórházat, nem pedig, hogy rögtön agysebészek legyünk XD
2011. máj. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%
Az előző vagyok, kihagytam, hogy nekem nem nagyon van társasági életem, soha nem is nagyon volt, szóval nem ez a gond, ezt csak úgy általánosan mondtam. Egyszerűen csak vannak dolgok, amiket nem fogad be az agyam, és alapból nagyon lassan tanulok (de akkor alaposan), sajnos itt újra meg kell tanulnod, hogy hogyan tanulj. Meg nem szabad ám maximalistának lenni, az nagyon sokat tud ártani az embernek itt. És azt sem szabad, hogy annyira bestresszelj egy vizsgától, hogy utána ott ülsz a vizsgáztató előtt és egy szót sem bírsz kinyögni. Mert én ezeket követtem el, nem azért bukdácsolok, mert össze-vissza partiztam, hanem a vizsgaidőszak felénél kb. mindig összeomlok, és próbálom összekaparni magam.
2011. máj. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Basszus, mintha csak magamat hallanám. Én közgazdász leszek, és én is csúsztam a szigorlat miatt. Minden egyes tantárgy megvan, soha nem voltam rossz tanuló, 4átlag volt a legrosszabb, diplomamunkám is 5-5 lett, de ezt a szigorlatot soha az életben nem tudom letenni. Ez az utolsó félévem, és már egyszer voltam vizsgázni és nem sikerült. És most már kilátástalannak érzem a helyzetem, most van két lehetőségem, ha abból sem jön össze a szigorlat 2s, akkor kikérem a fősulis diplomát. És hiába tanulok 2hónapot, egyszerűen nem érek a végére. Bocsi az offért.
2011. máj. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Néha nehéz lemondani a társaságról, lemondani a programokat, mert tanulnod kell. Én az első év első hónapjaiban iszonyú fáradt voltam szinte folyton, de mára már belejöttem. Rossz érzés, hogy itt szinte sosincs garancia arra, hogy a készülés és az érdemjegy egyenes arányosságban vannak egymással. Egy tipp, kedves kérdező: becsülendő, hogy a tanulásra akarsz koncentrálni, DE nyiss majd az emberek felé, ne légy velük emiatt távolságtartó, mert akkor nem lesznek barátaid. És anélkül nem lehet elvégezni ezt az egyetemet.
2011. máj. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!