Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatika érettségi 2011,...

Informatika érettségi 2011, Word. Mit gondoltok az alábbi esetről?

Figyelt kérdés

Ez volt a feladat:

A költők képeit helyezze el a mintának megfelelően!


A megoldókulcsban ez szerepel:

Legalább egy képnél jó körbefuttatást állított be 1 pont

A pont akkor jár, ha az első két kép esetében a képtől jobbra,

a harmadik kép esetében pedig a képtől balra fut körül

a szöveg.


Az én megoldásomban a képek a minta szerint jó helyen vannak, elrendezés szoros. De elvileg -2 pont, mert nem állítottam, be a Speciális-->A szöveg körbefuttatása--> A körbefuttatás oldalát jobbra(illetve a Kölcseynél balra)


A megoldásom egy az egyben hasonlít a mintára. Ha beállítom, amit írtam semmi sem változik.

A kérdés: jogos a pontlevonás?


2011. máj. 23. 14:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát, nagyon határeset. Elvileg jogos a levonás, gyakorlatilag még meg szokták adni, ha funkcionálisan úgy működik, ahogy kell.


Azt nézd meg, hogy más szövegszerkesztőkben milyen lehetőség van. Mert ha valami csak a Wordben van úgy, az OO-ban meg nincs is olyan állítási lehetőség, akkor lehet azzal érvelni, hogy ez egy szoftverfüggő megvalósítás, és nem érinti a feladat helyes megoldását.


Pontosabb választ azért nem tudok adni, mert idén nincs érettségizőm, és nem ástam bele magam a konkrét feladatokba és útmutatókba.

2011. máj. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!