Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kijavítod az angol mondatban...

Kijavítod az angol mondatban a hibáimat, ha vannak?!

Figyelt kérdés

1. Miközben ettem, anya nézte a híreket. - While I was eating, my mother was watching the News.

2. Épp elkezdett esni az eső, mikor elmentem a moziba. - It just started raining, when I went to the cinema.

3. 3 éve tanulom az angol nyelvet - I have been learning English for 3 years.

4. Egész nap esett az eső. - It was raining all day.

5. Holnap találkozok a barátommal a suliban, mert együtt fogunk tanulni. - I am going to meet my friend in the school tomorrow, because we are going to study each other.

6. Jövőre ilyenkor már meg lesz a vizsgám - By this time next year I will have had the exam.

7. Mire hazaértem, a betörők már elmentek. -By the time I got home, the burglars had already gone.

8. Év végén lesz húsz éve, hogy itt vannak. - By the end of the year they will have been here for twenty years.


Ennyi lenne. Azért fontos, mert mind szinte más igeidőbe kellett rakni és holnap ebből dolgozatot írok és nem tudom jók-e!:)


2011. máj. 23. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem az igeidőkkel kapcsolatos,de: study with each other/together nem study each other.

Egyébként jó.

2011. máj. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És az It started raining ... jó? mert sose tudom, hogy mikor követi a start-ot gerund vagy infinitive.
2011. máj. 23. 15:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, jó. Jó lenne to+infinitive is,de így is jó.
2011. máj. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!