Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ha június elsejétő...

Szerintetek ha június elsejétől fokozott intenzitással elkezdek készülni a 2012-es februári érettségimre, akkor elérhetem a max. Pontot?

Figyelt kérdés

Egyelőre lelki szemeim elé van tűzve az ME - BTK ANA -> politológia. Informatikai szakközépre járok, de újságírónak szeretnék menni, azon belül is gazdasági-politikai (hasonló újságokhoz, mint a Szabadföld, A szabadság, stb...) területre. A magyar és a töri érettségimet szeretném 100%-ra megírni és duplázni, plusz többletpont a technikusi képzés végett. Nem kell, hogy az írásbeli legyen 100%, szóbelivel is fel tudom húzni. Nem kell a béka fenekéről kezdeni a tudásomat, töriből kis-érettségire is teljes gőzzel készültem, dupla 5-ös lett, egyedül a szakszavakat, meg a dátumokat kell jól a fejembe vésnem, mert nem minden feladatnál lehet majd térképet használni. Magyarból pedig logikázni kell, meg sokat gyakorolni, szóbelire tanulni. Jövőre csak ezt a kettőt fogom hajtani, körülbelül így fog állni a tanulás szintje:

1. Matek: vagy megérted órán, vagy nem. Van négyjegyű is hozzá, számológép.

2. Angol: vagy megérted, vagy nem. Egyedül a szövegeket kellesz majd tanulni és a szavakat.

3. Programozás, adatbázis-kezelés: osztályfőnökkel ismétlünk, meg sokat gyakorlunk.

4. Magyar: nyomatni fogja a novella-elemzéseket, a fogalmazásokat, az összehasonlító elemzéseket, szövegértéseket. Szóbelire kellesz csak tanulni.

5. Töri: ez az egy olyan magolós tárgy.

És körülbelül ezek a fő tárgyak. Nem akarok előre inni a medve bőrére, de érdekelne a Ti személyes tapasztalatotok, hogy MIKOR álltatok Neki a készülődéshez, HOGYAN, és mennyi időt ültetek a tankönyv felett.

Köszönöm!


2011. máj. 29. 15:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%
Kisbogaram, februárban már nem szerveznek érettségit, csak májusban..:)
2011. máj. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

ennyi idő alatt jól fel lehet készülni, de 100% az szerintem lehetetlen, kivéve matekban, ha jó vagy belőle, töri és magyar a legszubjektívebb (törinél az esszére gondolok persze és magyarnál is a szövegalkotásra), tehát ott semmiképp nem adnak max pontot szerintem, persze tanárfüggő is, de szinte lehetetlen, viszont 90% fölé kerülni már kevésbé, ha tényleg rákészülsz. Amúgy középszintre gondoltál?

Én idén érettségiztem, eddig a matekom tudom, ami 84% lett, persze butaságokat szúrtam el, de ez elég jó, pedig én nem készültem rá. De sok sikert!

2011. máj. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Első: igen, tényleg májusban van, a ballagás után, csak már össze vagyok kutyulódva,mert annyira szeretnék jól teljesíteni. Fú, mi lesz velem akkor. :S
2011. máj. 29. 15:55
 4/24 A kérdező kommentje:
Második: nekem a helyesírásom jó, mindig ügyelek, hogy pontosan írjam le a szavakat, így remélem onnét nem vonnak le pontokat. Középszintre gondoltam!!
2011. máj. 29. 15:56
 5/24 anonim ***** válasza:

"A magyar és a töri érettségimet szeretném 100%-ra megírni és duplázni, plusz többletpont a technikusi képzés végett. Nem kell, hogy az írásbeli legyen 100%, szóbelivel is fel tudom húzni."


Ezt gondold már végig még egyszer. Hogy húzhatnád fel 100%-ra, ha az írásbelid nem lesz 100%?


Egyébként max pontot majdhogynem lehetetlen elérni.

Két 100%-os érettségivel és két középfokú nyelvvizsgával is "csak" 470 pontom jött össze bizonyos szakokra.


Ha nem írsz emeltet, hogy szednéd össze a max pontot? Mert leginkább sehogy:D

2011. máj. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Jah bocs, most látom, hogy ott a technikusi. De azt biztos, hogy elfogadják azon a szakon, ahová menni akarsz? Nem mindent fogadnak ám el mindenhol.

Meg egyáltalán minek kellene neked max pontszám?

Sehol nem kell max pontot elérni:D

2011. máj. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem érted. Csupán azt a két tárgyat akarom max-ra megírni, amit említettem és nem 500 pontot szeretnék elérni összesen, mert az szinte lehetetlen. Csupán annyit, hogy biztosan bekerülhessek az adott szakra. :)
2011. máj. 29. 16:08
 8/24 anonim ***** válasza:

Én még mindig azt mondom, hogy az eltére menj, de te tudod.

Elkezdeni készülni ráérsz majd szeptembertől, középszintre bőven elég akkor is. Töri maxolás szempontjából könnyebb, mint a magyar. Törinél gond nélkül elképzelhető egy 95+, magyarnál neccesebb, de megoldható.

Hiába felelsz irtózatosan jól szóbelin, javítani 1-2%-ot tudsz vele, ha jól sikerül az írásbeli, rontani viszont sokkal többet lehet. Erre ne alapozz, szóbelivel jó írásbeli esetén inkább rontani lehet, mint javítani, számolj utána.

Milyen technikusit fogadnak el politológiára? Megsúgom semmilyent. [link]

Ebben a táblázatban én nem látok képzési területnél bölcsészet- vagy jogtudományt.

2011. máj. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

- 100%-ot írni kb. lehetetlen. a szubjektivitás a javításban nem a helyesírási hiábkat jelenti, hanem azt, hogy a tanár úgy javít, ahogy akar. törekedj a 90% felé, max 95, de sztem 100% tuti nem lesz. a legjobbak is rontanak 1-2 pontot!


-szerintem nézz utánna, hogy politológiára elfogadják-e a technikusi többletpontodat. sztem nem, de nézz utánna!


-februárban 2006 óta nincs érettségi!:)


- a max pontszám nem 500, hanem 480. ha nincs emeltszinted és nem számítják be a technikusodat, kakor 450 max pontod lehet.


-tájékozódj a ponthatárokról, nem kell 100%-ot teljesíteni egy politológia szakra, főleg nem a Mickolci egyetemen.. Sőt, SEHOL! a legmagasabb ponthatár 460 körül mozog a Corvinuson, és kb az 5 legmagasabb pontú szak is a Corvinuson van.


sok sikert, csak légy kicsit tájékozodtabb, mert így könnyedén belebukhatsz a dologba!

2011. máj. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
Csatlakozom azokhoz, akik szerint esélytelen a 100 %-os érettségi. Az írásbelire nem igen tudsz készülni, de azért nem annyira gyerekjáték, mint ahogy utólag mindenki mondja, legalábbis jót írni nem. Mindezt nagyon szépen elképzelted, csak sajnos a valóság nem ilyen. Kikapsz egy szívós szövegértést magyaron, és már veszítettél egy rakat pontot... Folyamatosan tanultam négy évig, mégsem lett egyik érettségim sem 100 %. Németből jó vagyok, és 95%-os érettségit tudtam csak középszintén kipréselni magamból előrehozottan. Amúgy igen, szóbelivel abszolút nem tudod felhúzni 100%-ra, nekem a németem 94,1 % lett, és egy 100%-os szóbelivel tudtam kereken 95%-ra felhúzni. Szóval szerintem ezt gondold végig, mert aranyos vagy, hogy azt hiszed, hogy ez így menni fog, de ez abszolút irreális. Ezt most nem bántásból írom, de tényleg. Főleg ha úgy állsz hozzá, hogy van magolós tantárgy. Belekérdez a tanárod szóbelin, és borul az egész, mert nem tudsz majd reagálni, hiszen magoltál, tehát nem valós a tudásod. Amúgy én az írásbelire nem igazán készültem, mivel nem is nagyon lehet, csak az emelt szintre, a szóbelire pedig most készülök, illetve kb. már két hete, és június 16-án megyek.
2011. máj. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!