Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételizők! Pluszponton...

Felvételizők! Pluszponton számítása hogyan történik? (Egy kis szövegértés)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval olyan kérdésem lenne, hogy barátnőm idén felvételizik, én tavaly felvételiztem tehát ismerem valamennyire az eljárást, viszont egy olyan levelet kapott amelyben ez áll:


Fontos változás a 2011. évi általános felsőoktatási felvételi eljárásban, hogy a felsőoktatási intézmények felvételi eljárásairól szóló 237/2006. (XI.27.) Korm. rendelet 2011. március 27-i hatállyal aszerint módosult, hogy a jelentkezés során megjelölt képzés nyelvéből szerzett nyelvtudásért ismét lehet többletpontot számítani.


Ezt mindketten úgy értelmeztük, hogyha anglisztikára megy akkor ő kap a középfoku nyelvizsgájáért 28 pontot.

Ebben kérném a segítségeteket, szerintetek is így van?


2011. máj. 31. 13:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Na látom elrontottam, természetesen középfoku angol nyelvizsgája van és ugye anglisztika képzés nyelve angol, gondolom én.
2011. máj. 31. 13:11
 2/5 anonim ***** válasza:
Anglisztikán emelt angol érettségiért jár plusz 40 pont. Középfokú nyelvvizsgáért jár 28, felsőfokúért több de nem tudom pontosan :) Nálam pl. úgy van hogy angol-német emeltet is tettem, ezért az egyikre kapok plusz 80 pontot, mert az emelt angol felvételi tárgy. Viszont nyelvvizsgám nincsen. A felvin szokott lenni ilyen pontszámító kalkulátor (nem tudom most működik-e) de az elég jól ki szokta részletezni.
2011. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

ebbe a pontszámítóba írjatok be mindent hogy milyen jegyei vannak meg hogy melyik suliba akar jelentkezni és kidobja a végső pontokat. A pluszpontoknál kirészletezi hogy hogyan számol :)

Előző voltam.

2011. máj. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jól értelmezitek.
2011. máj. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen már kiszámoltam a pontszámítóval, de ott nem írt pluszpontot. Gondolom ezt még nem frissítették. Köszönöm a válaszokat
2011. máj. 31. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!