Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hova menjek tanulni ha magyar-...

Hova menjek tanulni ha magyar-fizika tanár szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy melyik egyetemre menjek, ha magyart és fizikát szeretnék tanítani gimnáziumban?

Nem tudok erről semmit, 15 éves lány vagyok.

Hány év, mire kiképeznek tanárnak, és mikor dolgozhatok?

Nagyon nehéz szerintetek ezt elvégezni?

Egyáltalán miből áll egy ilyen képzés?

Lehetséges ez az összeállítás vagy reménytelen?

Köszönöm


2011. máj. 31. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ma már szinte bármilyen párostíás lehetséges. ;)

Legjobb lesz ha vagy fizika vagy magyar alapszakra jelentkezel, onnan pedig a tanári pályát választod és elkezded tanulni a 2. tárgyadat is. Budapesten biztos, hogy lehetséges így és Debrecenben is, de valószínűleg az ország többi egyetemén is van erre mód. :)

Az alapszak 3 év, utána még el kell végezned a 2 éves mesterszakot, majd fél évig gyakorlat lesz (suliban órákat tartassz). Sok sikert a tanulmányaidhoz, ahhoz pedig külön gratulálok, hogy ilyen fiatalon eldöntötted, hogy mivel foglalkozol majd! :)

2011. máj. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ és segítőkészségedet!

Sokat segítettél!

Látom vannak még normális emberek is, a sok b**kó között, aki tud értelmes választ adni egy kérdésre! :)

2011. máj. 31. 21:00
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Nincs veszve az ország! Örülök hogy rajtam kívül is vannak lelkes, elszánt, hivatástudattal rendelkező tanárjelöltek :P Sok sikert és kitartást!
2011. máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!

Köszönöm szépen!

Te milyen tanár szeretnél lenni?

Neked is sok sikert!:)

2011. máj. 31. 23:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos eddig még csak olyan magyartanárral találkoztam, akinek a fizika valami mumus volt, és teljesen segghülye volt hozzá. Utálom is emiatt a magyartanárokat, egyszerűen bele vannak bújva a hülye könyveikbe, és azt hiszik, azokon kívül nincs élet.

Ezért örülök, hogy ilyen elhatározásaid vannak :) Viszont majd kíváncsi leszek, 3-4 év múlva mit fogsz erről nyilatkozni, mert általában a két dolog nem szokott megférni egymás mellett :D

2011. jún. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ! :)

Igen, tudom az én magyar tanáraimnak is mumus a matek,fizika,kémia...

Hallottam én is, hogy nem igazán van olyan tanár, aki a humánt és a reált is tanítja. De én a magyart szeretem meg tudom is, a fizikát imádom és értem! :)

Viszont matekból elég gyenge vagyok. :(

Igen, lehet hogy pár év múlva teljesen másképp fogom gondolni... :/

2011. jún. 1. 15:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Már tanár vagy?
2020. szept. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7. Erre én is kíváncsi volnék.
2022. dec. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!