Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki le tudná írni a szóbeli...

Valaki le tudná írni a szóbeli érettségik menetét?

Figyelt kérdés
Angol, magyar, töri érdekelne csak. Pontról pontra, mit hogyan és hogy mire érdemes figyelni. Ha úgy kényelmesebb MSN-n is megbeszélhetjük. z.dawe@hotmail.com
2011. jún. 1. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Behívnak a terembe, odamész az asztalhoz, húzol 1 tételt, leülsz a helyedre, van rá legalább fél órád kidolgozni. Ha hamarabb kész vagy, jelentkezhetsz és ha van rá lehetőség, akkor odamész a tanári asztalhoz. Leülsz. Szépen elmondod, hogy melyik tételt húztad, és kifejted. A tanárod majd tesz fel kérdéseket, ha úgy gondolja, vagy ha elakadsz, akkor segít. Ott lesz még 1 csomó másik tanár, meg az elnök. Velük ne foglalkozz. Az elnök esetleg kérdezhet tőled valamit, de az nem számít bele a feleletedbe.

Miután végeztél, akkor húzol egy másik tételt, leülsz kidolgozod, lefelelsz újra. Ez igaz a magyarra, és a törire.


Angol érettségin túl régen voltam, de ott is húzol tételt, és lesz időd gondolkodni rajta (nyelvi tételen szerintem nincs mit kidolgozni). Odamész, elbeszélgettek angolul. Van képleírás, talán valami szituáció is, de a nyakam nem teszem rá.


Végzel, köszönsz, kimész.

Örülsz:D

2011. jún. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 skarma ***** válasza:
2 tétel törin? Mi??
2011. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyben írtam le a magyart és a törit, természetesen nincs 2 tétel törin :D
2011. jún. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 skarma ***** válasza:
jól van, már megijedtem :D:D
2011. jún. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi!


Az angolt valaki kifejtené, hogy pontosan hogy is van? Lehetőleg valaki olyan aki nem rég volt.


Egyébként a pontok így alakulnak?: nyelvtan:25 Irodalom: 25 Angol:33 Töri:60 ?

2011. jún. 1. 16:26
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálam az angol olyan volt, hogy kint vártam, amíg be nem hívtak. Ekkor random leültem egy padhoz, mivel előttem még felelt 2-3 diák és rajtam kívül volt benn még pár ember, ebből volt, aki kémiából, volt, aki magyarból érettségizett. És eljött a pillanat, mikor én jöttem. Itt hangosan mondták a nevem, de nem kértek semmit, a tanárommal rögtön angolul beszélgettünk. Szól ,hogy húzzak egy tételt. És már kezdtük is. A többi tanár még csak nem is angol szakos volt, így végeredményben csak ketten voltunk. Először volt egy bemelegítő beszélgetés (Kit fogsz felhívni a vizsga után?, Az angol az első nyelved? stb.) Utána jött az igazi vizsga. A családomról kellett beszélni. Elkezdtem a bátyámról és olyan sokat mondtam róla, hogy mondta tanár , hogy köszöni, következő téma. Ez egy szituációs feladat volt. Itt mindig tanácsot/segítséget kell adnod/kérned, vagy szervezni valamit. Nálam egy skót gyógyszertárba kellett segítséget kérnem, mert külföldi vagyok és nem akarok orvoshoz menni, viszont beteg vagyok. A 3. feladat a képleírás. Kb 2-2 mondatot mondtam mind2 képről, aztán elkezdtem elvonatkoztatni róla. Szerencsém volt, mert különböző időtöltésekről volt szó, így beszélhettem sportról, kedvenc filmről ,nyaralásról. És akkor mondja a tanár, hogy van e még valami, amit elszeretnél mondani. Nincs. És vége a vizsgának :)
2011. jún. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ilyenre voltam kíváncsi.


Magyarból hogy van? Először kihúzom a 2 tételt és kidolgozom mindkettőt, vagy külön-külön kell?


És van olyan nyelvtani tétel ahol feladat is van? Azt honnan tudom?

2011. jún. 1. 20:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyszerre húzod ki, de előadni úgy adod elő, ahogy szeretnéd. Legalábbis tőlem megkérdezték (meg mindenki mástól, hogy melyikkel szeretnék kezdeni).

A nyelvtannál le lesz írva a feladatban, hogy mit kell csinálni. Van olyan, amikor össze kell párosítani idézeteket műfajokkal, van, amikor mondatokat kell elemezni, van, hogy el kell mondani a nyelv eredetét stb. Ezt már biztos megbeszéltétek órán a tanárotokkal, hogy milyen tételek vannak. Minden le lesz írva, ne aggódj.

2011. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem volt semmi se megbeszélve. Egy ilyen feladatot sem vettünk a 4 év alatt. Nah mind1...
2011. jún. 1. 21:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Mondatot elemezni tudsz, elvileg általános iskolából már így engedtek ki. Egy hírt meg tudsz különböztetni egy interjútól. Az ilyeneket meg, mint nyelvtörténeti korszakok, nyelvtörvények, alakzatok, lineáris és globális kohézió ki kell dolgozni és megtanulni. Ezen nincs túl sok minden magyarázni való sajnos.
2011. jún. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!