Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól választottam...

Szerintetek jól választottam szakot?

Figyelt kérdés

Az érettségi közepén állok, kb 436 pontot szedek össze előre láthatóan, az első megjelölt szakom pszichológia, de 445 pont alatt oda nem kerülök be, második helyen szlavisztika-lengyelt jelöltem, az simán meglesz, viszont jövőre tervezem felsőfokú nyelvvizsgámat, úgy felvennének pszichóra,és most jön a csavar:),sokan viszont azt mondják, hogy érdemesebb lenne jogra mennem, ahová elég pontom van már most, de úgy vélem az túl hosszú és túl drága... Szóval várnék ötleteket, indokokkal!

Bocs, ha túl hosszú és zavaros.

Ui.: Minden fent említett szak érdekel, csak nagy a választék...


2011. jún. 2. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is érdemesebb, bár ha a jog nem érdekel, akkor ugye eléggé megszívatnád magad veled. Ugyanakkor van még 1 kérdés: a jog miért lenne drága? Ennyi erővel minden egyetem drága, mert minden tanár elmondja hogy itt a könyvem, vegyétek meg. de létezik könyvtár is, és a könyvek elhanyagolható részét kell csak megvenni, a többit úgysem használja az ember utána, csak a vizsgáig!
2011. jún. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Több ismerősöm fog jogon végezni most, és a gyakorlati hely találással van gondjuk... egy ügyvédi irodába nagyon nehezen vesznek fel frissen végzetteket, 1-2 év a gyakorlat (ha jól tudom) és nem kapnak fizetést, mert örüljenek, hogy lesz gyakorlatuk, esetleg a bérletet fizetik nekik...

Nem túl jó kilátás.

Igazából nem tudom melyik lenne a legjobb, én valószínűleg egyiket se választanám, mert reálosabb vagyok, mérnök leszek. Nekem innen a pszichológia tűnik a legérdekesebbnek, de nem tudom, hogy mennyire lehet vele elhelyezkedni.

2011. jún. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is most érettségiztem,eddig nekem is 436 pontom van és jogra megyek,úgyhogy megpróbálok segíteni.:) Anno még elég sok éve én is pszichológus akartam lenni,vagyis kriminálpszichológus.Aztán áttértem arra,hogy rendőr leszek,ha már a kriminalisztika érdekel.Viszont mivel lány vagyok és az immunrendszerem nem elég erős,ezért decemberben,két hónappal jelentkezés előtt eldöntöttem,hogy jogász leszek.Olyannyira az leszek,hogy csak jogász szakot jelöltem,költségtérítésesen is,így valószínű fel fognak venni(kopp-kopp),ha nem rontom le nagyon a pontjaimat.Én biztos vagyok a döntésemben,az meg hogy mire fogok szakosodni pár év múlva...majd meglátjuk.

Neked azt tanácsolom először is,hogy azt jelöld/hagyd elsőnek,ahová a legjobban szeretnél menni.Másodszor vedd csak figyelembe a költségeket,települést stb.,viszont első helyre az álmodat írd.Jövőre már más pontrendszer lesz,lehet idén szerencséd lesz.Bár jól sikerültek az érettségik szerintem mindenhol,van rá esély,hogy pszichológián csökken,mert nagyon magas volt a 444-445.Szóbelivel pedig még fel tudod húzni 440re.Jogról meg csak annyit még,hogy tudom én is,hogy sokba kerülnek a könyvek,tényleg.Viszont ha használtan vásárolsz valakitől,az máris olcsóbb,valamennyire letudod csökkenteni a költségeket+én biztosan koleszos leszek(jó esetben).Úgyhogy szerintem a sorrend:1.pszichológia 2.jog 3.szlavisztika.Sok sikert a döntéshez!:)18/L

2011. jún. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ahogyan említette talán a második válaszoló is, főként a gyakorlati hely miatt aggódnék, ha a jogot választanám, mert nem tehetem meg (sem a lelkiismeretem miatt, sem a szüleim, testvérem miatt) hogy még 6 év után (mivel csak jövőre kezdhetem) még 2 évet a szüleim pénzéből éljek, felnőtt emberként, semmi nélkül... Ez nagyon elszomorít:(

Egyébként a jog is nagyon érdekel, persze a pszicho az, amire azt mondom, hogy ezért a munkáért mindent.

2011. jún. 3. 09:45
 5/5 anonim válasza:

szia!

én elte pszicho szakon tanulok (most voltam első éves) és csak az jutott eszembe, hogy azért azt kalkuláld bele, hogy ha elvégzed a mesterképzést a pszichon, akkor utána még bőven van továbbképzés is, mire valóban elkezdhetsz dolgozni. Ez több évet is jelenthet adott esetben (pl klinikai pszichológus szakirány, ahol legfrissebb tudásom szerint a továbbképzés 5 évig tart a mester után)

Nem a kedvedet akarom elvenni, mert jó dolog a pszicho nagyon, csak mivel írtad, hogy szeretnél viszonylag hamar a saját lábadra állni, gondoltam megírom neked, hátha a döntésedben segít egy picit.

a szlavisztika-lengyel szakot pedig én személy szerint nem ajánlom, kétlem, hogy azzal jobban el tudsz majd helyezkedni, mint a pszichoval.

a jog és a pszicho között viszont neked kell döntened:) nem ismerlek annyira hogy véleményt mondhassak abban, hogy melyik illene hozzád jobban.

Sok sikert és szép nyarat neked:)

19L

2011. jún. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!