Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezeket a francia neveket/szava...

Ezeket a francia neveket/szavakat hogy ejtik ki?

Figyelt kérdés

Nem vagyok franciás, törihez kell, de nem akarok beégni, hogy hülyén ejtem ki őket) Légyszi valaki, aki tanult franciát és tudja, írja le úgy ahogy ejtik. Köszi!!

Briand (fr külügyminiszter) -> azt tudom, hogy az amerikaiak ezt Brájend-nek ejtik XD de Májkölándzseló után mit vártam :)

Heloise (Abélard szerelme) -> itt Éloisz-ra gondolok :)

Citeaux (helységnév)


2011. jún. 2. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Heloise- Éloíz

Briand- Brian

Citeaux - Szitó

2011. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mivel a francia kiejtés szabályszerű, ezért a francia szavak kiejtésének megnézésére van egy tök jó módszer: bemész google translate -re, ott beállítod, hogy franciáról fordítson, beírod a kérdéses szavakat, és alul rányomsz a megjelenő 'listen' gombra, akkor felolvassa neked, és akkor hallod, hogyan kell kiejteni, nem csak látod valamilyen átiratban.


[link]

2011. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Heloise- Éloíz"


az helyesen éloáz. Az 'oi' az 'oá' lesz a franciában.

2011. jún. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utolsó, nagyon, nagyon jól tudod, csak ebben az esetben nincs igazad. Ugyanis így írják: Héloïse, szóval nem sima i-vel, és ez bizony így éloíz lesz
2011. jún. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha van rajta olyan két pont (meg nem mondom már, hogy accent micsoda), akkor igazad van
2011. jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek:) Igen, van 2 pont az i-n, csak nem tudtam olyat írni. Köszi a google translate tippet is, ha lesz még valami ott nézem majd meg. ;)
2011. jún. 2. 11:41
 7/7 anonim ***** válasza:
accent tréma :)
2011. júl. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!