Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogi egyetemen hogy álljak...

Jogi egyetemen hogy álljak helyt a rengeteg anyaggal szemben a vizsgaidőszakban?

Figyelt kérdés

Most fogom befejezni az első évemet a jogon. Igazából nem mondom, hogy annyira érdekel, egyszerűen csak azért jöttem ide, mert a törit és a magyart nagyon szerettem. Meg persze az is hajt, hogy doktor legyek. És elképzelésem is van már, hogy milyen területen szeretnék elhelyezkedni. A hatalmas anyagmennyiséggel azonban sokszor nem boldogulok, és bizony, puskázni sem lehet mindig. Római jog vizsgán meghúztak első félév végén, úgyhogy az most kimarad, és így az alkotmányjogot sem tudtam felvenni. Ergo, csúszok egy évet. Most a Májttal bajlódok, ami tudom, hogy meglesz, csakhát annyi tétel van, hogy ha már a tanulására gondolok, rosszul vagyok. Pedig sok évfolyamtársamhoz képest (akiknek most róma, alkotmányjog vizsgák is vannak) időmilliomos vagyok, és még bő másfél hetem van a vizsgámig. De olyan nehezen ülök le a seggemre, még van, amit olvasni is lusta vagyok. Nem is tudom, mit keresek a jogon.....

Tanulási, időbeosztási ötleteket, tippeket várok! Joghallgatók előnyben!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 3. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:

A legtutibb módszer a gép kikapcsolása, asztal lepakolása, csak az anyag maradjon, ha mások is vannak a lakásban, akkor füldugó be és hajrá!

Én mindig kinyomtatom az anyagot, persze egy-két csomagpapír bánja, de megéri, ha egyszer sokkal hatékonyabb.

2011. jún. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Te is jogon vagy? Ha igen: hanyadéves vagy és hol tanulsz? (már ha nem túl bizalmas a kérdésem)
2011. jún. 3. 16:24
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Figyelj, ezt tényleg csak úgy lehet, hogy felkelsz reggel 7-kor, kávé, zuhany, evés és utána nekiesel és fel nem állsz ebédig. Ebéd, aztán egy órás pihenő és folytatod. Este megint egy kis pihenő, akkor gépezhetsz 1 órát meg megnézhetsz egy sorozatot, aztán éjféli újra nyomatod, majd fekvés. Másnap elölről ugyanez. Tudom, hogy brutálisan hangzik, de kemény vizsgákra csak így lehet készülni. Én 11. napja csinálom, szigorlatokra készülök. Ki kell bírni.
2011. jún. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazad van, ez brutálisan hangzik, és biztosan az is. Igen, talán a jogon ez lenne a "normális" hozzáállás. Én sajnos erre nem vagyok hajlandó. Tanulok, amennyit tanulok. Most én is szigorlatra készülök, Májtból, bár ezt alapvizsgának mondják. 79 tétel van, és három hetem van felkészülni. Nagyon laza most a vizsgaidőszakom. Jó szellősen vannak a vizsgáim. Tanulhatnék rá többet is, de nem teszem, mert sajnos lusta vagyok. Napi 4 óránál többet nem szoktam tanulni. Éjszakai tanulás meg.. áá, arra pláne nem vagyok hajlandó, és amíg lehet, el is akarom kerülni. Bízom Istenben, hogy annyiból, amennyit megtanultam, kihozza a legjobbat. Eddig még soha nem csalódtam benne. Persze, lehetnék szorgalmasabb, és igyekszem is az lenni, csak baromi nehéz. Néha elgondolkodom, hogy mit keresek én a jogon... de valahogy sosincs olyan gondolatom, hogy abbahagyom vagy átmegyek egy másik karra vagy egyetemre.. eszem ágában nincs. Amíg tudom és bírom, csinálom. Nem akarok csalódást okozni a szüleimnek, akik már olyan de olyan sokat áldoztak arra, hogy lehetőségem legyen továbbtanulni. Hála Istennek jó anyagi helyzetben vagyunk, de akkor is sokat belenyomtak már a felsőoktatásba miattam.

Egyébként köszönöm a választ! Igen, valahogy így kellene hozzáállni nekem is.

2011. jún. 3. 18:56
 5/8 anonim ***** válasza:
melyik jogi egyetemen tanulsz? államis vagy?vagy költségtérítéses?
2011. jún. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Államin vagyok. Igen, a költségtérítésesen gondolom a burzsoáziból származó kölykök vannak. Hiába vagyok államin, én így is nagyra becsülöm, hogy a szüleim ennyi mindenben támogatnak.
2011. jún. 3. 22:22
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

És mi a véleményed a félév folyamán történő tanulásról? Mi úgy csináltuk annak idején.Persze ettől még a vizsgaidőszakban is tanulni kell, akkorra láthatod összefüggéseiben az anyagot, újra megtanulod, és a vizsga előtti napokban még egyszer átismétled.

A lányom a Műszaki Egyetemre jár, beosztja, hogy mikor meddig kell jutnia az anyaggal, és ha adott számú tételt megtanult, vígan elmegy akár moziba is a vizsgaidőszak közepén. Viszont addig tényleg tanul.

Ha tényleg akarod ezt a jogi diplomát, akkor hajrá, ingyen nem adják, az biztos.

2011. jún. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, hát meg kell dolgozni érte, az egyszer biztos. A félév folyamán történő tanulásról az a véleményem, hogy már januárban, az első vizsgaidőszakban eldöntöttem, hogy többet ilyen nem lesz, a második félévben most már rendszeresen fogok tanulni a szorgalmi időszakban is. Hát, ebből annyi lett, hogy a zh-kra tanultam. Nagyrészt amiket megtanultam, azok kb. azonosak a tételekkel, de vannak dolgok, amik újak számomra is. Igazából elhatározás kérdése a szorgalmi időszakban való rendszeres tanulás: hidd el, én is szerettem volna már átállni arra, de ebben a félévben sem valósult meg rendesen. Mindegy, úgy néz ki, hogy ezt a vizsgaidőszakot is sikeresen zárom, bár még azért 3 vizsgám hátravan. De nem gondolom, hogy annyit kellene rájuk tanulnom, előtte pár nappal elkezdtem, beülök a könyvtárba, és általában mindig sikerül megcsinálni a vizsgákat. A rövid távú memóriám egyébként nagyon jó! :)

Köszönöm a választ! És sok sikert a lányának, a BME sem a könnyed hangvételű egyetemekhez tartozik, azt tudom.. Én például ott megdöglenék, dehát ez nem meglepő, mert én totálisan nem érdeklődöm azok felé a tárgyak felé, amiket ott tanulnak, és matekból, fizikából, kémiából is gyenge vagyok. Ki miből jó.

2011. jún. 4. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!